Blog Archives

2018 Shrimp Run 5K

In conjunction with the 60th annual Fort Myers Beach Lions Club Shrimp Festival, we are proud to announce the return of The Shrimp Run 5k, presented by Cypress Lake High School Athletic Booster Club and Cypress Lake High School. The “shrimp Run”

Read more ›




2017 Shrimp Run 5K Results

Men: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Top
Male OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kyle McFoy Newark DE 104 23 1 17:14.8 5:34/M
Top

Female OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Robinson Fort Myers Beach F 108 37 5 18:40.6 6:01/M
Top

Male 9 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ethan Hutcheson 345 9 27 22:04.3 7:07/M
2 Cross Newton Fort Myers FL 350 9 96 26:16.4 8:28/M
3 Benjamin Pucin Cape Coral FL 379 8 164 29:53.0 9:38/M
4 Trent Bladucci 354 9 178 30:15.4 9:45/M
5 Mason Kurtz 300 7 184 30:48.6 9:56/M
6 Hunter Stokes 360 7 205 31:56.3 10:18/M
7 Ethan Chambers 340 9 227 33:03.3 10:40/M
Top

Female 9 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lila Dinkel 324 8 99 26:30.9 8:33/M
2 Jenna Bennett 302 8 135 28:25.3 9:10/M
3 Rory Farrell Fort Myers FL 413 8 144 28:59.0 9:21/M
4 Chloe Chandler 981 9 180 30:21.2 9:47/M
5 Olivia Thorstad 344 9 221 32:41.0 10:33/M
6 Gemma Traficante 319 8 260 35:53.8 11:35/M
7 Gianna Traficante 318 8 271 36:32.4 11:47/M
8 Abigail Hill 54 8 280 37:15.6 12:01/M
9 Arianna Sarmiento 369 9 281 37:16.0 12:01/M
10 Zoe Kurtz 299 9 301 39:44.9 12:49/M
11 Neeve Farrell 414 6 314 41:27.7 13:22/M
Top

Male 10 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Charles Meagher 342 12 17 21:22.1 6:54/M
2 Joseph Koraya 149 10 22 21:41.1 7:00/M
3 Collin Meagher 341 10 29 22:19.8 7:12/M
4 John Vadyak 402 12 43 23:22.1 7:32/M
5 Reece Dinkel North Fort Myers F 322 13 54 24:15.1 7:49/M
6 Trey Rager 47 14 80 25:36.4 8:15/M
7 Austin Thorstad 343 11 91 26:06.1 8:25/M
8 Carter Kurtz 339 10 103 26:39.5 8:36/M
9 Ibrahim Abed 382 11 158 29:36.5 9:33/M
10 Zach Yoshida 364 11 234 33:20.0 10:45/M
Top

Female 10 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sabriel Kassly Fort Myers FL 239 14 45 23:29.8 7:35/M
2 Patience Carter Cape Coral FL 374 14 126 27:50.8 8:59/M
3 Ella Dinkel 323 11 147 29:01.7 9:22/M
4 Emma Hayman Fort Myers FL 66 12 251 34:47.5 11:13/M
5 Trinity Esteph 304 12 272 36:32.5 11:47/M
6 Martha Lockman 50 13 285 37:48.4 12:12/M
7 Ava Chandler 980 10 356 53:37.1 17:18/M
Top

Male 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Noah McFoy Newark DE 105 18 3 17:33.4 5:40/M
2 Christian Bororquez 306 16 6 19:18.2 6:14/M
3 Nathan Whitney 69 15 9 20:10.7 6:30/M
4 Jose Camacho 307 17 11 20:31.7 6:37/M
5 Dawson Laforce Fort Myers Beach F 499 18 12 20:31.9 6:37/M
6 David Dedios 309 17 16 21:16.3 6:52/M
7 Joey Ueckerf 416 17 23 21:45.4 7:01/M
8 Matthew Trantina Miami Beach FL 154 16 28 22:14.0 7:10/M
9 Franklin H 81 16 49 24:04.1 7:46/M
10 Kevin Hernandez 308 19 50 24:04.7 7:46/M
11 Juan Camacho 311 16 52 24:11.9 7:48/M
12 Joe Stover 93 15 65 24:56.2 8:03/M
13 Joseph Moran Columbus MN 195 16 70 25:06.9 8:06/M
14 Sam Williams 985 17 82 25:43.8 8:18/M
15 Ethan Clark 70 17 149 29:04.1 9:23/M
16 Nate Givens 295 16 208 32:05.2 10:21/M
17 Isaac Lefebvre 98 18 243 34:12.7 11:02/M
Top

Female 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Worth North Fort Myers F 391 15 13 20:53.9 6:44/M
2 Mia Doxator 330 15 24 21:48.9 7:02/M
3 Stephy Ormsby Fort Myers FL 130 15 25 21:54.6 7:04/M
4 Sage Williamson 337 17 32 22:34.4 7:17/M
5 Shea McCabe 65 15 34 22:41.2 7:19/M
6 Malena Rodriguez 335 16 35 22:41.6 7:19/M
7 Cassidy Kerkesner 331 15 81 25:40.8 8:17/M
8 Emerson Crandell Fort Myers FL 42 16 130 28:06.4 9:04/M
9 Cynthia Vasco Fort Myers FL 353 18 137 28:29.7 9:11/M
10 Kennedy Dulin 61 16 145 29:00.1 9:21/M
11 Ali South 357 17 146 29:01.3 9:22/M
12 Sophia Clark 71 15 159 29:36.7 9:33/M
13 Emily Dean 329 17 169 30:06.6 9:43/M
14 Edna Koraya 332 15 174 30:13.7 9:45/M
15 Catherine Mayorga 334 16 211 32:18.2 10:25/M
16 Paige Ketelaars Burlington ON 261 15 237 33:40.6 10:52/M
17 Takeia Thompson 406 16 241 33:52.8 10:55/M
18 Jade Nance 293 17 242 33:54.5 10:56/M
19 Hattie Harmeyer 100 18 262 36:01.2 11:37/M
20 Sydney Wallace 381 18 276 37:07.5 11:58/M
21 Lauren Turner 63 15 309 41:05.7 13:15/M
22 Sophia Martorano 405 16 310 41:13.8 13:18/M
23 Madison Ketelaars Burlington ON 259 17 312 41:21.5 13:20/M
24 Livia Chandler 291 19 327 44:11.0 14:15/M
25 Abbi Acevedo 326 15 337 47:04.6 15:11/M
26 Kylie Brandt Fort Myers FL 408 15 353 52:57.6 17:05/M
27 Georgia Bireley 296 18 354 52:57.9 17:05/M
28 Ashley Levine 365 17 363 58:31.2 18:53/M
29 Callie Atkinson 60 17 364 58:31.4 18:53/M
Top

Male 20 to 24

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Zachary Weidemyer 49 24 56 24:18.8 7:50/M
2 Chase Devalk 964 22 59 24:31.6 7:55/M
3 Matt Kroll 898 23 94 26:16.4 8:28/M
4 Lucas Tlachac 939 22 95 26:16.4 8:28/M
5 Travis Reed 276 21 346 48:44.5 15:43/M
Top

Female 20 to 24

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Morgan Reichert Fort Myers FL 228 24 21 21:40.1 6:59/M
2 Mariah Long Fort Myers Beach F 117 23 40 23:06.5 7:27/M
3 Kenzie Van Elzen 987 23 58 24:25.4 7:53/M
4 Lauren Devalk 968 24 75 25:28.0 8:13/M
5 Heather Ots 986 24 87 25:58.5 8:23/M
6 Erin Opat Clive IA 118 21 90 26:02.6 8:24/M
7 Katie Overway Holland MI 197 24 111 27:13.8 8:47/M
8 Ariana Bramhall Fort Myers FL 132 20 114 27:22.2 8:50/M
9 Ashley Dusenberry 73 23 170 30:06.6 9:43/M
10 Ximena Dupont 388 24 172 30:11.3 9:44/M
11 Morgan Murphy Fort Myers FL 384 23 194 31:06.1 10:02/M
12 Sydney Nowak Fort Myers FL 136 20 240 33:51.1 10:55/M
13 Julie Jefferis Fort Myers FL 277 22 246 34:35.3 11:09/M
14 Steph Paape 916 22 274 36:50.5 11:53/M
15 Jill Georgen Neenah WI 401 22 275 36:50.6 11:53/M
16 Karla Ramon 82 20 277 37:10.1 11:59/M
17 Maria Georgen 399 23 322 43:33.7 14:03/M
18 Melissa Gearhart 967 23 323 43:33.9 14:03/M
Top

Male 25 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dillon McAll 420 26 2 17:28.4 5:38/M
2 Brian Boland 400 25 31 22:33.6 7:16/M
3 Alex Hinebaugh Fort Myers FL 109 27 36 22:49.5 7:22/M
4 Dominic Manarite Fort Myers Beach F 106 26 72 25:11.2 8:07/M
5 James Wright Fort Myers Beach F 269 29 73 25:16.7 8:09/M
6 Paul Lund 41 27 200 31:40.6 10:13/M
Top

Female 25 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anna Olsen Fort Myers FL 137 25 37 22:53.0 7:23/M
2 Ellen Raushel Little Canada MN 206 25 64 24:52.1 8:01/M
3 Yelena Sereda Fort Myers FL 193 25 85 25:47.9 8:19/M
4 Molly Blosser 45 25 104 26:43.0 8:37/M
5 Jamie Tannura Fort Myers FL 232 25 131 28:14.2 9:06/M
6 Nicole Dupont 389 26 173 30:12.6 9:45/M
7 Amanda Wilson Fort Myers FL 112 27 183 30:42.6 9:54/M
8 Kim Murphy 383 27 192 31:05.8 10:02/M
9 Megan Lund 40 26 199 31:40.4 10:13/M
10 Jessica Salmend 86 25 245 34:28.6 11:07/M
11 Megan Ashcraft Fort Myers FL 129 29 255 35:09.7 11:20/M
12 Brooke Beckett Estero FL 199 28 303 39:45.8 12:49/M
13 Jennifer Baughman 972 29 331 44:33.8 14:22/M
14 Amanda Carfagno Parsippany NJ 243 27 333 44:58.5 14:30/M
Top

Male 30 to 34

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nathaniel Gorham Fort Myers Beach F 241 33 14 20:56.4 6:45/M
2 Brandon Hendrick 352 34 26 21:56.9 7:05/M
3 Josh Cutler 64 32 51 24:05.6 7:46/M
4 Anthony Paez 971 32 67 25:04.3 8:05/M
5 Ryan Boyer Cape Coral FL 89 34 68 25:05.5 8:05/M
6 Jesse Sand Dilworth MN 214 33 105 26:51.4 8:40/M
7 Robin Francis 62 34 125 27:48.3 8:58/M
8 Mark Elsaid 359 32 139 28:35.6 9:13/M
9 Scott Smyth 975 31 151 29:10.1 9:25/M
10 Joshua Pullen Fort Myers FL 265 34 154 29:18.7 9:27/M
11 Chris Olson Lakeville MN 177 31 176 30:15.3 9:45/M
12 Teddy Beach 52 32 202 31:51.1 10:16/M
13 Patrick McCarthy Cape Coral FL 283 34 291 38:38.7 12:28/M
14 Josh Kalina 983 30 357 53:37.7 17:18/M
Top

Female 30 to 34

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stephany Boner 88 34 62 24:46.3 7:59/M
2 Lori Favre Fort Myers Beach F 394 30 63 24:49.9 8:00/M
3 Melissa Elke Little Canada MN 205 32 66 24:58.0 8:03/M
4 Megan Dewiel Fort Myers FL 124 34 128 28:03.9 9:03/M
5 Diana Lin 411 34 168 30:03.8 9:42/M
6 Lindsay Bentz Ft Myers FL 224 33 187 30:53.4 9:58/M
7 Jinnie Olson Lakeville MN 176 31 210 32:10.0 10:23/M
8 Laura Laukaitis Fort Myers FL 233 31 212 32:21.0 10:26/M
9 Andrea Kirkwood Tacoma WA 221 30 216 32:23.3 10:27/M
10 Mesha Whitney Fort Myers Beach F 268 34 230 33:06.3 10:41/M
11 Brandy Bennett 303 34 235 33:29.0 10:48/M
12 Andrea Sarmiento 368 32 335 45:11.9 14:35/M
13 Celimar Silver 418 30 348 48:49.9 15:45/M
14 Nicolette Lopez 982 34 359 53:43.5 17:20/M
Top

Male 35 to 39

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Dwyer Chagrin Falls OH 111 38 4 18:04.3 5:50/M
2 Ryan Hooper Fort Myers FL 76 36 8 19:52.1 6:25/M
3 Joey Harris Fort Myers FL 256 35 38 22:58.4 7:25/M
4 Matthew Riggi Fort Myers FL 113 35 108 27:04.4 8:44/M
5 Navin Sawalani 91 35 143 28:53.2 9:19/M
6 John Faherty 367 35 195 31:24.5 10:08/M
7 Adam Kurtz Cape Coral FL 297 38 213 32:21.5 10:26/M
8 Josh Chandler 978 37 214 32:22.5 10:26/M
9 Ryan Lehman Export PA 229 36 218 32:34.1 10:30/M
10 Russell Kassly Ft Myers FL 240 39 225 33:00.9 10:39/M
Top

Female 35 to 39

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kathleen Dwyer Chagrin Falls OH 110 39 60 24:32.3 7:55/M
2 Elizabeth Caldwell Fort Myers Beach F 395 35 102 26:38.2 8:35/M
3 Corinne Eversole Grand Rapids MI 189 38 121 27:35.4 8:54/M
4 Melissa Jackson Fort Myers FL 119 37 129 28:04.1 9:03/M
5 Rachel Frieze 426 35 153 29:14.7 9:26/M
6 Jenn Robinson Fort Myers FL 386 39 155 29:22.4 9:28/M
7 Dana Pucin Cape Coral FL 380 37 165 29:53.2 9:38/M
8 Alicia Weaver Fort Myers Beach F 142 39 167 29:56.1 9:39/M
9 Sara Clark Cape Coral FL 115 38 181 30:35.8 9:52/M
10 Melissa Delong Dwight IL 187 38 186 30:52.5 9:57/M
11 Renee Everett Oshkosh WI 202 39 207 32:01.8 10:20/M
12 Katie Regan 366 36 209 32:08.6 10:22/M
13 Janine Pirrone Fort Myers Beach F 234 36 215 32:22.8 10:26/M
14 Jodi Newton Fort Myers FL 263 35 223 32:41.1 10:33/M
15 Elaine Guse Anoka MN 162 39 238 33:46.6 10:54/M
16 Samia Abd 889 37 249 34:42.1 11:12/M
17 Kristy Woodley 55 36 292 38:49.9 12:31/M
18 Becky Simpson 75 37 295 39:25.5 12:43/M
19 Jodi Kurtz Cape Coral FL 298 37 302 39:45.1 12:49/M
20 Kimberly Bright Indianapolis IN 200 39 304 39:46.1 12:50/M
21 Amanda Boland Altoona PA 266 37 308 40:42.1 13:08/M
22 Tiana Green 973 36 332 44:34.5 14:23/M
23 Crystal Whitlock 417 36 349 49:16.9 15:54/M
24 Vicki Chandler 979 37 355 53:36.2 17:17/M
Top

Male 40 to 44

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Scott Worthington Oak Hill VA 289 43 10 20:24.0 6:35/M
2 Mike Haan 427 42 15 21:04.3 6:48/M
3 Aaron Trantina Miami Beach FL 139 44 30 22:21.9 7:13/M
4 Dennis Sagini Fort Myers FL 396 40 33 22:39.4 7:18/M
5 Matt Dinkel 320 44 46 23:48.3 7:41/M
6 Wade Anderson St.

Read more ›




2016 CLHS Shrimp Run 5K Results

Men: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Top
Male OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jason Zangmeister Fairview Park OH 271 30 1 16:47.1 5:25/M
Top

Female OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Robinson Fort Myers Beach F 8 36 4 18:17.1 5:54/M
Top

Male 9 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ethan Hatcheson 919 8 32 21:58.9 7:05/M
2 Joseph Koraya 880 9 45 22:47.2 7:21/M
3 Penn Kelleher 910 7 187 30:08.8 9:43/M
4 R J Easthold 908 7 208 31:06.1 10:02/M
5 Mason Kurtz 195 2 253 34:31.0 11:08/M
6 Luis Celaya Fort Myers FL 121 8 269 35:14.2 11:22/M
7 Jackson Toadvine 871 7 311 42:47.0 13:48/M
Top

Female 9 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Addison Pooler Fort Myers FL 229 9 35 22:17.4 7:11/M
2 Sarah Johnson 918 9 181 29:59.7 9:40/M
3 Tanner Drew Fort Myers FL 149 9 213 31:24.1 10:08/M
4 Lainey Hooper Fort Myers FL 246 9 231 32:44.8 10:34/M
5 Zoe Kurtz 194 8 255 34:36.2 11:10/M
Top

Male 10 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 T J Fancette 924 10 26 21:39.6 6:59/M
2 Joey Stover 887 14 33 22:03.6 7:07/M
3 Antonio Verdecanna 892 12 38 22:25.2 7:14/M
4 Bryce Summers Gainesville GA 50 10 51 23:14.4 7:30/M
5 Cody Wolfer 890 12 72 25:07.4 8:06/M
6 Roberto Hahn 922 12 100 26:49.7 8:39/M
7 Colin Martin 929 13 112 27:34.4 8:54/M
8 Ben Hahn 923 11 179 29:55.8 9:39/M
9 Alex Lin Fort Myers Beach F 163 12 271 35:18.1 11:23/M
10 Andrew Cole 103 12 326 51:07.8 16:29/M
Top

Female 10 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sabriel Kassly Fort Myers FL 252 13 58 23:34.3 7:36/M
2 Kennedy Martin 928 10 64 24:14.5 7:49/M
3 Piper Kelleher 911 10 95 26:36.8 8:35/M
4 Patience Carter 802 13 103 27:01.4 8:43/M
5 Baylee Walker Fort Myers FL 889 14 174 29:49.0 9:37/M
6 Amanda Johnson 917 13 182 29:59.8 9:40/M
7 Kara Gaffney 818 13 219 32:07.4 10:22/M
8 Edna Koraya 874 14 223 32:27.9 10:28/M
9 Alicia Garza 823 14 224 32:29.2 10:29/M
10 Aspen Ives Ft.

Read more ›




2015 Shrimp Run 5K

Top Finishers 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Top
Male OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ryan Stafford Fort Myers FL 488 22 1 17:06.2 5:31/M
2 Joshua Minor Ona WV 247 15 2 17:42.4 5:43/M
3 Robert Strong Fort Myers FL 474 33 3 18:33.6 5:59/M
Top

Female OVERALL Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Robinson Fort Myers Beach F 428 35 5 19:04.4 6:09/M
2 Erika Scott Dundas ON 204 28 7 19:39.4 6:20/M
3 Lauren Stevens Waco TX 205 22 9 20:26.0 6:35/M
Top

Male 14 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lleyton Wallace Dallas TX 233 12 34 23:48.6 7:41/M
2 Elliot McGinnity Schneider Hobart WI 298 14 46 24:58.3 8:03/M
3 Ryan Oakes-Lottridge Fort Myers FL 271 13 50 25:10.9 8:07/M
4 Adam Oakes-Lottridge Fort Myers FL 272 12 58 25:50.0 8:20/M
5 Joseph Moran Columbus MN 352 14 63 25:55.0 8:22/M
6 Giovanni Witz 1069 12 66 26:03.5 8:24/M
7 Aiden Fancher Fort Myers Beach F 212 11 83 27:05.8 8:44/M
8 Jackson Brindise Fmb FL 476 8 135 29:36.1 9:33/M
9 Mason Jessogne 469 8 174 31:17.2 10:05/M
10 Cameron Sprole Fort Myers Beach F 297 14 214 34:06.9 11:00/M
11 Max Broadbent 861 4 321 55:44.5 17:59/M
12 Jimmy Broadbent 857 14 326 56:15.5 18:09/M
Top

Female 14 and Under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lauren Cole 1000 14 88 27:16.0 8:48/M
2 Georgia Waddell 1077 13 117 28:43.6 9:16/M
3 Caelan Brindise Fmb FL 479 9 164 30:56.1 9:59/M
4 Lilly Wallace Dallas TX 232 10 183 31:43.2 10:14/M
5 Tanner Drew Fort Myers FL 458 8 198 33:03.3 10:40/M
6 Emma Hayman Fort Myers FL 71 10 218 34:22.2 11:05/M
7 Maryn Fancher Fort Myers Beach F 211 10 226 34:44.0 11:12/M
8 Keely Drew Fort Myers FL 457 10 227 34:44.1 11:12/M
9 Samantha Vos Fort Myers FL 337 13 244 36:07.4 11:39/M
10 Aspen Ives Fort Myers FL 228 10 260 38:27.2 12:24/M
11 Christine Gorgas Fort Myers FL 972 11 269 39:34.4 12:46/M
Top

Male 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sam Hoerr Fort Myers Beac FL 222 15 45 24:52.3 8:01/M
2 Cameron Fancher Fort Myers Beach F 219 15 53 25:24.6 8:12/M
3 Sid Tomes 499 18 55 25:39.1 8:16/M
4 Trey Brauch Fort Myers Beach F 988 15 85 27:12.1 8:46/M
5 David Helenbrook Ft Myers FL 473 16 106 28:12.8 9:06/M
6 Timmy Le Fort Myers FL 461 17 131 29:30.5 9:31/M
7 Tommy Danzi 464 16 132 29:30.6 9:31/M
8 Austin Hayman 656 16 217 34:21.8 11:05/M
9 Ryan Stewart 1074 17 219 34:22.2 11:05/M
Top

Female 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sidney Oakes-Lottridge Fort Myers FL 270 16 10 20:28.4 6:36/M
2 Araceli Leon 1066 18 11 20:42.7 6:41/M
3 Leticia Leon 1068 15 25 22:50.5 7:22/M
4 Heidijay Churchill 993 18 28 23:08.3 7:28/M
5 Ariana Fanas 986 16 49 25:10.8 8:07/M
6 Noelle Tomes Saint Paul MN 1083 16 57 25:46.2 8:19/M
7 Bianca Mejia Fort Myers FL 484 15 65 26:01.6 8:24/M
8 Anton Madison Fort Myers FL 968 15 84 27:07.9 8:45/M
9 Lexi Hoerr Fort Myers Beach F 934 17 112 28:36.6 9:14/M
10 Cynthia Vasco Fort Myers FL 971 16 127 29:23.8 9:29/M
11 Ashley Shawles 1071 17 133 29:31.7 9:31/M
12 Kasier Madison Fort Myers FL 982 18 182 31:39.2 10:13/M
13 Sydney Morrison Fort Myers FL 985 17 223 34:28.5 11:07/M
14 Karla Ramon 496 18 232 35:07.9 11:20/M
15 Emily Dean 969 15 234 35:15.7 11:22/M
16 Brittany Siriphanthong 325 17 282 40:24.8 13:02/M
17 Desirae Marshall Ft.myers FL 243 16 283 40:25.0 13:02/M
18 Mackenzie Jenkins 276 17 288 41:14.9 13:18/M
19 Madison Slamka 1064 16 292 41:29.6 13:23/M
20 Sarah Greenwell 480 16 312 47:19.2 15:16/M
21 Jamie Cheaw 487 17 313 47:19.6 15:16/M
22 Hailey Ward 1072 17 318 50:13.5 16:12/M
Top

Male 20 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Logan Marvin Johnston IA 438 22 4 18:37.1 6:00/M
2 Krystian Martinez Fort Myers FL 202 22 15 21:49.0 7:02/M
3 Mike Meehan Meehan Cape Coral FL 282 27 30 23:27.6 7:34/M
4 Nathan Bleeke 1082 24 38 24:22.6 7:52/M
5 Zac Brindise Fmb FL 477 26 51 25:14.2 8:08/M
6 Travis Taggart Cincinnati OHIO 405 27 75 26:28.1 8:32/M
7 Blake Dusenberry Fort Myers FL 486 24 92 27:32.7 8:53/M
8 Christopher Olson Lakeville MN 284 29 139 29:45.2 9:36/M
9 Carlos Ramon Fort Myers FL 266 25 144 29:54.6 9:39/M
10 Ruben Vazquez Fort Myers FL 462 27 150 30:07.6 9:43/M
11 Eric Raushel Aitkin MN 389 21 159 30:36.4 9:52/M
Top

Female 20 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Taylor Adler Shorewood IL 439 21 20 22:12.4 7:10/M
2 Megan Hale 991 23 22 22:39.2 7:18/M
3 Amanda French Fort Myers FL 404 23 23 22:39.2 7:18/M
4 Ellen Catlin Aitkin MN 388 23 42 24:33.4 7:55/M
5 Kathia Martinez 960 21 72 26:18.6 8:29/M
6 Hailey Mulloy Ft.

Read more ›