Monthly Archives: October 2014

Lee County Athletic Conference Boys 2014

Overall Finish List
Boys
O’all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year

1 1 374 Dean McGregor Fort Myers HS 16:46.0 5:25/M 12
2 2 350 Dillion Vallette Estero HS 17:14.0 5:34/M 12
3 3 372 Josh Kennedy Fort Myers HS 17:29.0 5:38/M 10
4 4 349 Christian Slater Estero HS 17:38.0 5:41/M 12
5 5 340 Jacob Dorn Estero HS 17:41.0 5:42/M 11
6 6 474 Zachary Roussel Riverdale HS 17:50.0 5:45/M 10
7 7 371 Sam Hordinski Fort Myers HS 17:57.0 5:47/M 10
8 8 366 Evan Babatz Fort Myers HS 18:04.0 5:50/M 10
9 9 373 David King Fort Myers HS 18:10.0 5:52/M 12
10 10 368 Daryl Cordova Fort Myers HS 18:13.0 5:53/M 12
11 11 303 Ty’Relle Powell Dunbar HS 18:23.0 5:56/M 11
12 12 348 Delfino Reyes Estero HS 18:23.0 5:56/M 11
13 13 339 Arye Beck Estero HS 18:23.0 5:56/M 10
14 14 370 Colton Hardee Fort Myers HS 18:26.0 5:57/M 11
15 15 391 Anthony Milana Ida S.

Read more ›




Lee County Athletic Conference Girls 2014

Overall Finish List
Girls
O’all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year

1 1 354 Abbey Fisher Fort Myers HS 20:22.0 6:34/M 9
2 2 355 Kristlin Gear Fort Myers HS 20:24.0 6:35/M 10
3 3 331 Daley Cline Estero HS 20:35.0 6:38/M 11
4 4 363 Mallory Towe Fort Myers HS 20:52.0 6:44/M 12
5 5 444 Kayla Easterly North Fort Myers HS 21:16.0 6:52/M 10
6 6 360 Sidney Oakse-LottridgeFort Myers HS 21:39.0 6:59/M 10
7 7 356 Shelby Guttery Fort Myers HS 22:18.0 7:12/M 10
8 8 380 Keschel Hernandez Ida S.

Read more ›




Busy Bank Run for Prevention 5K

Age Group Results
October 11, 2014

Results provided by 3D Racing Inc
Questions?  info@3dracinginc.com


Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K

Male Overall Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jonathan Smith
Cape Coral FL
518
29
1
17:12.6
5:33/M

Top

Female Overall Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Florence Crawford
Fort Myers FL
398
40
11
20:32.7
6:37/M

Top

Male Masters Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Shane Adams
Cincinnati OH
102
42
5
19:34.6
6:19/M

Top

Female Masters Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Lynn Chua
Aurora ON
454
46
27
23:18.5
7:31/M

Top

Male Grand Masters Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
David Browne
Naples FL
564
52
4
19:28.0
6:17/M

Top

Female Grand Masters Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Stacy Gorman
Saint James City FL
589
53
32
23:53.3
7:42/M

Top

Male Senior Grand Masters Winners

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Roland Kraemer
Wssvsuhl DE
460
62
12
20:43.4
6:41/M

Top

Female Senior Grand Masters Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Faye Miller
Cape Coral FL
486
62
136
34:37.7
11:10/M

Top

Male 10 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Stellen Mitchell

982
10
65
28:13.1
9:06/M

2
Ben Obrien
Fort Myers FL
405
7
114
32:05.3
10:21/M

3
Alexander Martinez
Cape Coral FL
479
9
144
35:41.9
11:31/M

4
Elijah Montalvo
Cape Coral FL
501
9
216
56:16.4
18:09/M

5
Collin Neville-Guarino
Cape Coral FL
971
6
219
56:31.5
18:14/M

6
Jeremy Smith
Ft Myers FL
974
6
238
58:44.9
18:57/M

7
Kegan Kreuscher
Ft.

Read more ›