9th Annual Fast Cat XC 5K

Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99


Male OVERALL Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dean McGregor                     Fort Myers  FL        294   17        1        16:01.3      5:10/M
Top

Female OVERALL Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sarah Candiano                    Fort Myers  FL        382   17       21        18:25.5      5:56/M
Top

Male MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Yancey Palmer                     Fort Myers  FL        532   41       18        18:13.9      5:53/M
Top

Female MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tammy Ayer                        Fort Myers  FL        271   47      141        24:46.9      7:59/M
Top

Male GRAND MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Manuel Montoya                    Fort Myers  FL        551   50       49        20:24.6      6:35/M
Top

Female GRAND MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    O Fuentes                         Cape Coral  FL        230   51      110        23:25.5      7:33/M
Top

Male SENIOR GRAND MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lou Marjon                        North Fort Myers  F   321   68       86        21:55.7      7:04/M
Top

Female SENIOR GRAND MASTERS Winners

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Faye Miller                       Cape Coral  FL        364   62      222        34:50.9     11:14/M
Top

Male 10 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Roman Lermer                      Fort Myers  FL        391    8      177        27:11.6      8:46/M
       2    Colsen Palmer                     Fort Myers  FL        533   10      180        27:17.5      8:48/M
       3    Kevin V Riscassi                  Fort Myers  FL        502   10      211        31:38.2     10:12/M
       4    Diego Jr Corredor                 Cape Coral  FL        300    9      221        34:27.0     11:07/M
Top

Female 10 and under

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ella Laboda                       Fort Myers  FL        252    9      181        27:28.7      8:52/M
       2    Anna Lermer                       Fort Myers  FL        392   10      193        29:34.8      9:32/M
       3    Abigail Beck                      Estero  FL            197   10      235        37:22.3     12:03/M
       4    Jordan Olitsky                    Fort Myers  FL        345    9      238        39:22.8     12:42/M
Top

Male 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Matthew Ellard                    Estero  FL             41   14       47        20:09.8      6:30/M
       2    Nicholas Carpenter                Fort Myers  FL        261   13       62        20:59.3      6:46/M
       3    Christopher Rivera                Fort Myers  FL        297   13       80        21:45.0      7:01/M
       4    Justin Rivera                     Fort Myers  FL        290   13       81        21:45.4      7:01/M
       5    Ian Olney                         Bonita Springs  FL    547   13       96        22:23.8      7:13/M
       6    Beau Candiano                     Fort Myers  FL        352   14      102        22:53.4      7:23/M
       7    Dean Gamblin                      Estero  FL            357   14      112        23:29.7      7:35/M
       8    Kaleb Harriott                    Cape Coral  FL        216   12      125        24:07.6      7:47/M
       9    Michael Celebrado                 Fort Myers  FL        293   13      147        25:17.1      8:09/M
      10    John Morreale                     Punta Gorda  FL       362   14      150        25:27.6      8:13/M
      11    Hayden Roy                        Punta Gorda  FL       232   14      158        25:46.8      8:19/M
      12    Zack Desjardins                   Punta Gorda  FL       210   14      171        26:32.8      8:34/M
      13    Noah Lamborn                      Port Charlotte  FL    259   14      188        28:22.3      9:09/M
      14    Aaron Rivers                      Punta Gorda  FL       313   14      190        28:34.4      9:13/M
      15    Addison Wagner                    Cape Coral  FL        521   14      231        36:16.7     11:42/M
      16    Jared Olitsky                     Fort Myers  FL        344   11      237        39:22.6     12:42/M
Top

Female 11 to 14

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kathleen Norton                   Bonita Springs  FL    514   14       76        21:36.1      6:58/M
       2    Siserra Oliveira                  Fort Myers  FL        565   12       79        21:45.0      7:01/M
       3    Fiona Kurland                     Fort Myers  FL        542   14      105        23:14.9      7:30/M
       4    Allyson Anderson                  Cape Coral  FL        548   11      111        23:25.8      7:33/M
       5    Abigail Barroso                   Bonita Springs  FL    270   14      113        23:33.6      7:36/M
       6    Kendall Flaharty                  Fort Myers  FL        247   13      114        23:36.5      7:37/M
       7    Lauren Hearn                      Fort Myers Beach  F   523   14      117        23:40.9      7:38/M
       8    Natalie Ippolito                  Fort Myers  FL        272   14      161        26:06.6      8:25/M
       9    Tori Brauch                       Fort Myers Beach  F   284   11      172        26:34.5      8:34/M
      10    Sarah Laboda                      Fort Myers  FL        253   11      203        30:25.6      9:49/M
      11    Hailey Sells                      Estero  FL            289   13      209        31:19.4     10:06/M
      12    Mikaela Whitman                   Estero  FL            269   14      241        40:48.9     13:10/M
Top

Male 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dean McGregor                     Fort Myers  FL        294   17        1        16:01.3      5:10/M
       2    Dillon Vallette                   Fort Myers  FL        509   18        4        16:24.9      5:17/M
       3    Alex Hernandez                    Bonita Springs  FL    525   19        5        16:33.2      5:20/M
       4    Marshall Dillon                   Punta Gorda  FL       332   16        6        16:35.7      5:21/M
       5    Daryl Cordova                     Fort.myers  FL        320   17        7        16:44.6      5:24/M
       6    Christian Slater                  Estero  FL            264   17        8        17:04.2      5:30/M
       7    Arye Beck                         Estero  FL            199   15        9        17:11.6      5:33/M
       8    Jonas Elliott                     Ft Myers  FL          507   16       10        17:15.5      5:34/M
       9    Sam Hordinski                     Fort Myers  FL        212   15       11        17:32.0      5:39/M
      10    Chris Daniele                     Port Charlotte  FL    208   15       13        17:39.9      5:42/M
      11    Joshua Kennedy                    Ft. Myers  FL         209   15       14        17:50.4      5:45/M
      12    Jacob Dorn                        Estero  FL            275   17       16        18:00.8      5:48/M
      13    Evan Babatz                       Fort Myers  FL        375   15       17        18:13.1      5:53/M
      14    Delfino Lopez                     Bonita Springs  FL    277   16       19        18:20.9      5:55/M
      15    Daniel Eagan                      Fort Myers  FL         96   17       22        18:27.7      5:57/M
      16    Jonathan Wentworth                Punta Gorda  FL       213   19       25        18:35.2      6:00/M
      17    Keaton McKenzie                   Fort Myers  FL        324   16       27        18:45.7      6:03/M
      18    Drew Swett                        Fort Myers  FL        361   16       29        19:20.0      6:14/M
      19    Justin Nesbit                     Bonita Springs  FL    137   15       30        19:20.1      6:14/M
      20    Jonathan Heitman                  Punta Gorda  FL       373   16       31        19:38.1      6:20/M
      21    Brandon Kohlmeier                 Cape Coral  FL        257   17       32        19:38.2      6:20/M
      22    Chauncey Graham                   Port Charlotte  FL    227   16       33        19:38.3      6:20/M
      23    Gareth McHugh                     Fort Myers  FL        329   15       35        19:46.9      6:23/M
      24    Cedric Berneburg                  Gehrden  DEU          499   18       40        19:59.3      6:27/M
      25    Darickson Gonzalez                Cape Coral  FL        231   15       41        20:00.9      6:27/M
      26    David King                        Fort Myers  FL        510   17       43        20:02.9      6:28/M
      27    Vincent Perstad                   Cape Coral  FL        399   19       44        20:05.8      6:29/M
      28    Christian Lombardi                Lake Suzy  FL         226   16       45        20:07.1      6:29/M
      29    Santiago Corredor                 Cape Coral  FL        303   15       50        20:24.9      6:35/M
      30    Michael Papa                      Punta Gorda  FL       314   16       52        20:34.8      6:38/M
      31    Chance Kirchner                   Sanibel  FL           211   15       54        20:37.0      6:39/M
      32    Colby Spencer                     Port Charlotte  FL    503   15       57        20:43.0      6:41/M
      33    Cody Harris                       Fort Myers  FL        354   18       59        20:53.8      6:44/M
      34    Joshua Harriott                   Cape Coral  FL        217   16       60        20:57.2      6:45/M
      35    Ryan Adams                        Naples  FL            222   15       61        20:58.7      6:46/M
      36    Jordan Paredes                    Estero  FL            192   15       63        20:59.6      6:46/M
      37    Alex Roberts                      Port Charlotte  FL    396   16       68        21:10.4      6:50/M
      38    Dylan Anderson                    Punta Gorda  FL       397   17       69        21:15.5      6:51/M
      39    Johnnie Candiano                  North Fort Myers  F   351   15       74        21:34.1      6:57/M
      40    Peter Serendensky                 Estero  FL            263   18       75        21:34.1      6:57/M
      41    Alfredo Ortega                    Port Charlotte  FL    528   16       78        21:42.4      7:00/M
      42    Patrick White                     Fort Myers  FL        546   16       83        21:50.4      7:03/M
      43    Jonathan Sylvain                  Punta Gorda  FL       395   15       84        21:50.4      7:03/M
      44    Matthew Celebrado                 Fort Myers  FL        292   15       88        22:08.1      7:08/M
      45    Devin Paul                        Estero  FL            346   16       89        22:08.2      7:08/M
      46    Sean Gill                         Punta Gorda  FL       328   16       92        22:18.9      7:12/M
      47    Luis Rodriguez                    Punta Gorda  FL       511   16       98        22:36.1      7:17/M
      48    Dylan Gamblin                     Estero  FL            358   18      106        23:15.9      7:30/M
      49    Parker Hazen                      Bonita Springs  FL    241   15      118        23:51.0      7:42/M
      50    Zachary Bevis                     Naples  FL            515   17      120        23:53.7      7:42/M
      51    Michael Olson                     Punta Gorda  FL       512   15      123        24:02.9      7:45/M
      52    Jonathan Skaggs                   Sanibel  FL           323   17      124        24:07.6      7:47/M
      53    Teddy Wagner                      Cape Coral  FL        520   16      131        24:25.7      7:53/M
      54    William McKenzie                  Port Charlotte  FL    307   15      134        24:36.0      7:56/M
      55    John Delashmet III                Naples  FL            223   16      137        24:39.4      7:57/M
      56    Chevy Boegel                      Punta Gorda  FL       306   16      139        24:42.4      7:58/M
      57    Stas Van Genderen                 Cape Coral  FL        363   15      144        25:08.7      8:06/M
      58    Ben Charlone                      Port Charlotte  FL    505   16      159        25:49.9      8:20/M
      59    Noah Erickson                     Estero  FL            389   16      160        25:54.5      8:21/M
      60    Trey Brauch                       Fort Myers Beach  F   286   15      163        26:16.3      8:28/M
      61    Jackson Mante                     Fort Myers  FL        570   18      166        26:25.2      8:31/M
      62    Ryan Hughes                       Naples  FL            311   16      173        26:48.1      8:39/M
      63    Robin Ahddmessile                 Fort Myers  FL        522   16      195        29:40.3      9:34/M
      64    Robert Hermanson                  Cape Coral  FL        562   18      220        33:38.6     10:51/M
      65    Kyle Finch                        Punta Gorda  FL       366   15      242        41:16.5     13:19/M
Top

Female 15 to 19

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Sarah Candiano                    Fort Myers  FL        382   17       21        18:25.5      5:56/M
       2    Olivia Adams                      Bonita Springs  FL    370   16       28        19:14.1      6:12/M
       3    Daley Cline                       Estero  FL            526   16       36        19:48.8      6:23/M
       4    Bethany Jenkins                   Bonita Springs  FL    347   18       37        19:55.4      6:25/M
       5    Megan Slater                      Estero  FL            265   17       39        19:57.2      6:26/M
       6    Shelby Guttery                    Fort Myers  FL        299   15       42        20:01.5      6:27/M
       7    Mallory Towe                      Fort Myers  FL        322   17       46        20:08.7      6:30/M
       8    Abbey Fisher                      Fort Myers  FL        309   15       51        20:31.8      6:37/M
       9    Bree Salcedo                      Fort Myers  FL        200   16       53        20:35.8      6:38/M
      10    Krissy Gear                       Fort Myers  FL        371   15       55        20:40.5      6:40/M
      11    Taylor Morrello                   Fort Myers  FL        304   16       65        21:03.8      6:47/M
      12    Amber Winton                      Fort Myers  FL        308   15       70        21:16.2      6:52/M
      13    Andrea Vargas                     Naples  FL            360   15       71        21:19.4      6:53/M
      14    Aleksa Guerra                     Naples  FL            537   17       72        21:19.9      6:53/M
      15    Emma St. John                     Estero  FL            278   17       85        21:53.0      7:04/M
      16    Kala Howard                       Estero  FL            190   16       87        21:58.0      7:05/M
      17    Jill Richter                      Fort Myers  FL        556   17       90        22:08.6      7:08/M
      18    Madison Wagoner                   Estero  FL            221   15       91        22:17.5      7:11/M
      19    Sidney Oakes-Lottridge            Fort Myers  FL        301   15       97        22:28.6      7:15/M
      20    Grace Paul                        Fort Myers  FL        372   16       99        22:40.4      7:19/M
      21    Lauren Ashbacher                  Naples  FL            240   16      101        22:43.4      7:20/M
      22    Katie Flaharty                    Fort Myers  FL        248   18      107        23:18.6      7:31/M
      23    Nathalie Cazares                  Fort Myers  FL        513   16      119        23:53.5      7:42/M
      24    Kelsey Congress                   Sanibel  FL           379   17      122        24:02.8      7:45/M
      25    Avery Scrabis                     Fort Myers  FL        330   15      127        24:09.8      7:47/M
      26    Jamie Cross                       Fort Myers  FL        305   16      132        24:30.2      7:54/M
      27    Emmy Belcher                      Fort Myers  FL        519   15      145        25:13.6      8:08/M
      28    Antonella Valencia                Bonita Springs  FL    557   17      148        25:17.8      8:09/M
      29    Sophia Maute                      Fort Myers  FL        569   19      149        25:23.2      8:11/M
      30    Emily Bennett                     Fort Myers  FL        524   15      153        25:31.5      8:14/M
      31    Alison Wynne                      Fort Myers  FL        317   15      154        25:33.8      8:15/M
      32    Victoria Wall                     Ft Myers  FL          516   15      164        26:19.6      8:29/M
      33    Bianca Ferrara                    Fort Myers  FL        302   16      165        26:22.4      8:30/M
      34    Isabelle Kofflin                  Fort Myers  FL        518   17      168        26:26.3      8:32/M
      35    Renee Cyr                         Fort Myers  FL        550   15      169        26:28.2      8:32/M
      36    Teresa Niehaus                    Fort Myers  FL        336   16      170        26:28.4      8:32/M
      37    Geraghty Anne Ellis               Fort Myers  FL        283   16      176        26:59.2      8:42/M
      38    Wendy Waks                        Fort Myers  FL        327   15      178        27:12.3      8:46/M
      39    Sophie Smiley                     Fort Myers  FL        530   17      183        27:36.0      8:54/M
      40    Karoline Powers                   Naples  FL            555   16      187        28:20.8      9:08/M
      41    Alex Griffith                     Fort Myers  FL        400   16      194        29:40.1      9:34/M
      42    Grace Choo                        Fort Myers  FL        394   16      197        29:55.4      9:39/M
      43    Lindsay Vigness                   Ft. Myers  FL         380   15      201        30:25.0      9:49/M
      44    Madeline Quintana                 Naples  FL            319   15      204        30:41.1      9:54/M
      45    Lydia Mansour                     Fort Myers  FL        325   17      207        31:08.1     10:03/M
      46    Jennifer Hollander                Fort Myers  FL        315   15      225        35:25.2     11:25/M
      47    Haley Cerretani                   Cape Coral  FL        388   16      233        37:19.4     12:02/M
      48    Olivia Havton                     Fort Myers  FL        564   16      234        37:19.5     12:02/M
      49    Tori Weston                       Estero  FL            374   17      247        46:29.5     15:00/M
Top

Male 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ryan Stafford                     Fort Myers  FL        258   21        2        16:09.9      5:13/M
       2    Dillon McGee                      Indialantic  FL       233   24        3        16:20.3      5:16/M
       3    Carlos Chica                      Lehigh Acres  FL      559   22      133        24:32.2      7:55/M
       4    Larry Bass                        Fort Myers  FL        560   20      146        25:13.7      8:08/M
       5    Tyler Dala                        Lehigh Acres  FL      561   21      157        25:46.1      8:19/M
Top

Female 20 to 24

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Katy Gladis Solis                 Bonita Springs  FL    266   20       23        18:29.8      5:58/M
       2    Lauren Lumley                     Sarasota  FL          331   21      108        23:22.8      7:32/M
       3    Alexandria Edwards                Fort Myers  FL        326   20      129        24:20.5      7:51/M
       4    Joey Story                        Estero  FL            191   20      174        26:51.2      8:40/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tyler Stowell                     Fort Myers  FL        553   25       15        17:53.5      5:46/M
       2    Jordan Mahan                      Fort Myers  FL        544   28       20        18:22.1      5:55/M
       3    Paul Weston                       Estero  FL            316   26       67        21:05.5      6:48/M
       4    Sean Pham                         Ft Myers  FL          132   29       95        22:23.6      7:13/M
       5    Michael Bumpus                    Fort Myers  FL        538   25      115        23:36.6      7:37/M
       6    Justin Allbee                     Fort Myers  FL        353   28      227        35:42.8     11:31/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lori Robbins                      Fort Myers  FL        527   29       82        21:48.2      7:02/M
       2    Ashley Hoffman                    Cape Coral  FL        539   29      136        24:37.8      7:56/M
       3    Victoria Scheib                   Cape Coral  FL        239   29      229        36:12.3     11:41/M
       4    Kara Nelson                       Naples  FL            220   29      243        41:22.9     13:21/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Diego Corredor                    Cape Coral  FL        298   34       24        18:34.2      5:59/M
       2    Casey Wilson                      Fort Myers  FL        250   30       26        18:38.5      6:01/M
       3    Chris George                      Punta Gorda  FL       228   32       48        20:22.0      6:34/M
       4    Jeremy Jasper                     Bonita Springs  FL    348   33      162        26:14.5      8:28/M
       5    Ryan Boyer                        Cape Coral  FL        244   32      182        27:33.7      8:53/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Leigh Williamson                  Estero  FL            254   33      151        25:29.3      8:13/M
       2    Erika Anderson                    Estero  FL            558   33      167        26:25.3      8:31/M
       3    Christina McDaniel                North Fort Myers  F   359   32      175        26:58.3      8:42/M
       4    Ashley Hancock                    Estero  FL            214   30      184        27:46.3      8:57/M
       5    Stephanie Boyer                   Cape Coral  FL        245   31      186        28:05.2      9:04/M
       6    Heather Stohl                     Bonita Springs  FL    215   33      191        29:14.7      9:26/M
       7    Lisette Villanueva                Fort Myers  FL        563   32      192        29:33.0      9:32/M
       8    Nikki Welker                      Fort Myers  FL        229   32      205        30:42.4      9:54/M
       9    Linda List                        Lakeland  FL          567   32      215        32:16.2     10:25/M
      10    Carla Jackson                     Cape Coral  FL        368   32      217        32:59.3     10:38/M
      11    Amanda Ahearn                     Estero  FL            238   33      230        36:12.4     11:41/M
      12    Crystal Demayo                    Cape Coral  FL        237   30      244        44:34.9     14:23/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Jason Sciandra                    Cape Coral  FL        572   35       12        17:34.3      5:40/M
       2    Gregory Adman                     Cape Coral  FL        376   36       38        19:56.3      6:26/M
       3    John Brannelly                    Estero  FL            568   39      128        24:14.6      7:49/M
       4    Paul Hernandez                    Fort Myers  FL        195   37      143        25:00.2      8:04/M
       5    Greg Listar                       Ft Myers  FL          393   38      179        27:14.4      8:47/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kelly Britton                     Fort Myers  FL        540   36       56        20:41.1      6:40/M
       2    Melissa Shaffer                   Fort Myers  FL        236   37      196        29:43.2      9:35/M
       3    Maggi Maz                         Fort Myers  FL        508   36      199        30:15.9      9:45/M
       4    September Gant                    Bonita Springs  FL    235   38      206        30:48.7      9:56/M
       5    Chasity Bill                      Fort Myers  FL        571   39      246        45:25.6     14:39/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Yancey Palmer                     Fort Myers  FL        532   41       18        18:13.9      5:53/M
       2    Torrin Brauch                     Fort Myers Beach  F   287   43       34        19:40.2      6:21/M
       3    Michael Lermer                    Fort Myers  FL        390   40      103        22:57.4      7:24/M
       4    Chad Wills                        Naples  FL            529   43      104        23:04.6      7:26/M
       5    David Fogel                       Randolph  MA          549   44      138        24:41.6      7:58/M
       6    Miguel Rivera                     Fort Myers  FL        296   41      152        25:29.9      8:13/M
       7    Jason Gabauer                     Naples  FL            535   42      185        27:57.8      9:01/M
       8    Keith Kyle                        Fort Myers  FL        255   43      202        30:25.6      9:49/M
       9    Brian Olitsky                     Fort Myers  FL        343   42      240        39:23.7     12:42/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Evie Platt                        Estero  FL            288   44      208        31:15.9     10:05/M
       2    Carrie MacDonald                  Fort Myers  FL        355   40      214        31:56.8     10:18/M
       3    Kelli Brauch                      Fort Myers  FL        285   44      219        33:38.1     10:51/M
       4    Nicki Hazen                       Bonita Springs  FL    242   43      228        35:58.7     11:36/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Dean Dorn                         Estero  FL            276   48       58        20:49.1      6:43/M
       2    Jasper Bell                       Miami  FL             534   48       66        21:04.9      6:48/M
       3    Ralf Berneburg                    Gehrden  DEU          500   47      116        23:38.1      7:37/M
       4    Kevin Riscassi                    Fort Myers  FL        501   45      140        24:43.0      7:58/M
       5    Michael Wentworth                 Bonita Springs  FL    291   47      156        25:37.3      8:16/M
       6    Jeff Spiro                        Fort Myers  FL        224   47      189        28:26.6      9:10/M
       7    Lee Paul                          Estero  FL            531   45      210        31:22.3     10:07/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Tammy Ayer                        Fort Myers  FL        271   47      141        24:46.9      7:59/M
       2    Darina Cammarato                  Estero  FL            566   45      198        30:10.8      9:44/M
       3    Aribel Beck                       Estero  FL            198   47      212        31:49.0     10:16/M
       4    Tricia Dorn                       Estero  FL            274   47      213        31:51.2     10:16/M
       5    Missy Mastroianni                 Fort Myers  FL        506   48      245        45:25.4     14:39/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Manuel Montoya                    Fort Myers  FL        551   50       49        20:24.6      6:35/M
       2    Clay Clement                      Gainesville  FL       295   52       64        21:02.9      6:47/M
       3    Raul Rojas                        Estero  FL            536   52       73        21:33.7      6:57/M
       4    Michael Bravo                     Fort Myers  FL        367   51       77        21:39.2      6:59/M
       5    John Candiano                     North Fort Myers  F   350   52       94        22:22.2      7:13/M
       6    Patrick Flaharty                  Fort Myers  FL        246   54      109        23:25.5      7:33/M
       7    Charlie Reagan                    Cape Coral  FL        365   50      135        24:37.7      7:56/M
       8    Jose Velez                        Cape Coral  FL        554   52      155        25:36.5      8:15/M
       9    David Weston                      Estero  FL            318   53      218        33:29.9     10:48/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    O Fuentes                         Cape Coral  FL        230   51      110        23:25.5      7:33/M
       2    Christine Pence                   Estero  FL            249   51      200        30:18.6      9:46/M
       3    Bonnie Gedney                     Fort Myers  FL        384   50      216        32:46.1     10:34/M
       4    Sheri Weston                      Estero  FL            377   51      248        46:37.1     15:02/M
       5    Christine Young                   Estero  FL            545   52      249        46:37.4     15:02/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Kenneth Backstrand                Fort Myers  FL        312   56      100        22:41.5      7:19/M
       2    David Erickson                    Fort Myers  FL        552   56      121        23:54.7      7:43/M
       3    John Lanham                       Naples  FL            256   55      126        24:07.8      7:47/M
       4    Gus Ormrod                        Cape Coral  FL        387   59      130        24:23.6      7:52/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Arlene Talbot                     Cape Coral  FL        334   59      251        53:45.8     17:20/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    John Bates                        Captiva  FL           517   63       93        22:21.9      7:13/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Faye Miller                       Cape Coral  FL        364   62      222        34:50.9     11:14/M
       2    Susan Kehoe                       Fort Myers  FL        281   62      223        34:54.6     11:15/M
       3    Wendy Curtis                      Naples  FL            333   63      250        53:09.1     17:09/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Lou Marjon                        North Fort Myers  F   321   68       86        21:55.7      7:04/M
       2    Mike Kehoe                        Fort Myers  FL        282   68      236        38:57.7     12:34/M
       3    Richard Olitsky                   Ft Myers  FL          504   68      239        39:23.3     12:42/M
       4    Carl Wilson                       Naples  FL            381   65      254        55:36.7     17:56/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Linda Beck                        Rockledge  FL         194   69      252        53:54.6     17:23/M
Top

Male 70 and over

                                                                                              Total  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  
       1    Ed Morgan                         North Port  FL        262   70      142        24:55.5      8:02/M
       2    Jon Peterson                      Cape Coral  FL        401   77      224        35:04.2     11:19/M
       3    Stuart Wahl                       Bonita Springs  FL    369   75      226        35:28.9     11:26/M
       4    Dave Pierce                       Venice  FL            260   71      232        37:03.9     11:57/M
       5    Dexter Beck                       Rockledge  FL         193   71      253        55:34.3     17:55/M
Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*