FHSAA 3A District 11 Boys

Overall Finish List – Boys


BOYS

O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Year

1 1 1438 Tyler Bennett Fort Myers - FTMY 16:19.7 5:16/M 12
2 2 1446 Dean McGregor Fort Myers - FTMY 16:39.8 5:22/M 11
3 3 1545 Tyler Fisher Port Charlotte - PTCH 16:51.7 5:26/M 11
4 4 1364 Marshall Dillon Charlotte (Punta Gorda) - CHA 17:15.9 5:34/M 10
5 5 1421 Dillon Vallette Estero - ESTO 17:24.5 5:37/M 11
6 6 1419 Christian Slater Estero - ESTO 17:29.5 5:38/M 11
7 7 1440 Stephen Fedec Fort Myers - FTMY 17:32.3 5:39/M 10
8 8 1413 Dylan Gamblin Estero - ESTO 17:36.3 5:41/M 12
9 9 1465 Kenneth Hernandez Ida Baker (Cape Coral) - BACC 17:40.1 5:42/M 12
10 10 1467 Anthony Milana Ida Baker (Cape Coral) - BACC 17:44.6 5:43/M 11
11 11 1412 Jacob Dorn Estero - ESTO 17:55.6 5:47/M 10
12 12 1543 Jordan Croteau Port Charlotte - PTCH 17:57.6 5:47/M 11
13 13 1420 Adam Sommer Estero - ESTO 18:05.0 5:50/M 12
14 14 1547 Brandon Randall Port Charlotte - PTCH 18:08.3 5:51/M 11
15 15 1437 Evan Babatz Fort Myers - FTMY 18:09.1 5:51/M 9
16 16 1411 Jake Comisar Estero - ESTO 18:16.1 5:54/M 9
17 17 1363 Christopher Daniele Charlotte (Punta Gorda) - CHA 18:19.6 5:55/M 10
18 18 1442 Samuel Hordinski Fort Myers - FTMY 18:23.2 5:56/M 9
19 19 1376 Jonathan Wentworth Charlotte (Punta Gorda) - CHA 18:32.1 5:59/M 11
20 20 1414 Ricardo Ledesma Estero - ESTO 18:39.2 6:01/M 12
21 21 1396 Xavier Torres Cypress Lake (Fort Myers) - C 18:40.0 6:01/M 10
22 22 1371 Tyler Kuhn Charlotte (Punta Gorda) - CHA 18:47.1 6:04/M 12
23 23 1567 David Torres Riverdale (Fort Myers) - RVDL 18:53.8 6:05/M 12
24 24 1375 Kyle Shirley Charlotte (Punta Gorda) - CHA 18:53.8 6:05/M 9
25 25 1445 Ramziddin Khalmuratov Fort Myers - FTMY 18:54.5 6:06/M 12
26 26 1393 Keaton McKenzie Cypress Lake (Fort Myers) - C 18:55.1 6:06/M 10
27 27 1556 Alexander Camacho Riverdale (Fort Myers) - RVDL 18:57.1 6:07/M 12
28 28 1449 Colten Thomas Fort Myers - FTMY 18:57.7 6:07/M 10
29 29 1347 Joseph Mesaros Cape Coral - CCOR 18:58.8 6:07/M 11
30 30 1544 Nicholas Dunakey Port Charlotte - PTCH 18:59.0 6:07/M 12
31 31 1512 Adam Moore Mariner (Cape Coral) - MANR 18:59.6 6:07/M 11
32 32 1466 Alexander Howard Ida Baker (Cape Coral) - BACC 19:03.1 6:09/M 12
33 33 1369 Jonathan Heitman Charlotte (Punta Gorda) - CHA 19:03.3 6:09/M 10
34 (< 5) 1572 Stanley Lajeune South Fort Myers - SFMY 19:06.2 6:10/M 11
35 34 1536 Christian Zavalaga North Fort Myers - NFTM 19:09.2 6:11/M 9
36 35 1370 James Horn Charlotte (Punta Gorda) - CHA 19:11.1 6:11/M 10
37 36 1391 Alex Maurer Cypress Lake (Fort Myers) - C 19:19.2 6:14/M 9
38 37 1464 Jordan Hatch Ida Baker (Cape Coral) - BACC 19:22.2 6:15/M 11
39 38 1566 Zachary Roussel Riverdale (Fort Myers) - RVDL 19:25.8 6:16/M 9
40 (< 5) 1570 Daniel Eagan South Fort Myers - SFMY 19:35.4 6:19/M 11
41 39 1492 Joseph Rosales Island Coast (Cape Coral) - IS 19:42.4 6:21/M 12
42 40 1513 Keller Nocera-Smith Mariner (Cape Coral) - MANR 19:45.6 6:22/M 10
43 41 1394 Connor Moore Cypress Lake (Fort Myers) - C 19:46.6 6:23/M 12
44 (< 5) 1500 Jonathan Manzanares Lehigh (Lehigh Acres) - LEHI 19:50.7 6:24/M 12
45 42 1390 Jake Kilgore Cypress Lake (Fort Myers) - C 20:00.3 6:27/M 12
46 43 1487 Brandon Garcia Island Coast (Cape Coral) - IS 20:04.1 6:28/M 10
47 44 1560 Austin MacOn Riverdale (Fort Myers) - RVDL 20:14.1 6:32/M 10
48 45 1463 Jorge Garcia Ida Baker (Cape Coral) - BACC 20:15.1 6:32/M 11
49 46 1388 Charles Griffin Cypress Lake (Fort Myers) - C 20:15.5 6:32/M 12
50 47 1469 Zackery Scott Ida Baker (Cape Coral) - BACC 20:16.1 6:32/M 12
51 48 1495 Joseph Theune Island Coast (Cape Coral) - IS 20:16.2 6:32/M 11
52 49 1349 Jarod Rehmann Cape Coral - CCOR 20:17.2 6:33/M 10
53 50 1546 Mathew Martins Port Charlotte - PTCH 20:20.4 6:34/M 11
54 51 1562 Austin Nelson Riverdale (Fort Myers) - RVDL 20:23.8 6:35/M 11
55 52 1557 Dennis Esckilsen Riverdale (Fort Myers) - RVDL 20:29.6 6:36/M 10
56 53 1516 Anthony Silveira Mariner (Cape Coral) - MANR 20:43.1 6:41/M 12
57 54 1510 Julien Gallego Mariner (Cape Coral) - MANR 20:49.6 6:43/M 9
58 55 1534 Austin Wiegers North Fort Myers - NFTM 20:57.3 6:45/M 12
59 56 1468 Christian Padron Ida Baker (Cape Coral) - BACC 20:58.9 6:46/M 11
60 57 1515 Connor Schawalder Mariner (Cape Coral) - MANR 21:07.2 6:49/M 11
61 58 1511 Edward Kuchman Mariner (Cape Coral) - MANR 21:16.7 6:52/M 10
62 59 1533 Tyler Russo North Fort Myers - NFTM 21:18.8 6:52/M 11
63 60 1564 Matthew Nieves Riverdale (Fort Myers) - RVDL 21:39.8 6:59/M 11
64 61 1350 Parker Stone Cape Coral - CCOR 21:40.6 6:59/M 11
65 62 1392 Indigo McDonald Cypress Lake (Fort Myers) - C 21:45.3 7:01/M 12
66 63 1485 Daniel Andujar Island Coast (Cape Coral) - IS 21:46.7 7:01/M 11
67 64 1535 Jordan Wiegers North Fort Myers - NFTM 21:48.6 7:02/M 12
68 65 1542 Donald Botts Port Charlotte - PTCH 21:52.5 7:03/M 12
69 66 1488 David Herrera Island Coast (Cape Coral) - IS 21:52.6 7:03/M 11
70 67 1498 Edward Wuster Island Coast (Cape Coral) - IS 22:01.9 7:06/M 12
71 68 1531 Aaron Galyon North Fort Myers - NFTM 22:04.4 7:07/M 9
72 69 1532 Jarrett Lindsey North Fort Myers - NFTM 22:06.1 7:08/M 9
73 70 1490 Devin Jutras Island Coast (Cape Coral) - IS 22:27.9 7:15/M 10
74 (< 5) 1502 Darren Valdez Lehigh (Lehigh Acres) - LEHI 22:36.0 7:17/M 9
75 (< 5) 1569 Kevin Crawford South Fort Myers - SFMY 23:19.2 7:31/M 11
76 71 1345 Bailey Lape Cape Coral - CCOR 24:51.9 8:01/M 11
77 72 1514 Brian Robinson Lucero Mariner (Cape Coral) - MANR 25:26.2 8:12/M 10
78 (< 5) 1573 Jordari Rene South Fort Myers - SFMY 25:28.6 8:13/M 10
79 73 1343 Rosmy Cerdas Cape Coral - CCOR 25:41.2 8:17/M 11
80 74 1348 Evan Noriega Cape Coral - CCOR 26:28.0 8:32/M 11


Detail Team Results - Boys

BOYS

Estero  - ESTO    Finish Position -     1

Team Score (places): 43 Team Score (times): 1:28:31.1 Average Time: 17:42.2

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1421 Dillon Vallette 11 5 5 17:24.5 17:24.5 0:00.0
2 1419 Christian Slater 11 6 11 17:29.5 34:54.0 0:04.9
3 1413 Dylan Gamblin 12 8 19 17:36.3 52:30.4 0:11.8
4 1412 Jacob Dorn 10 11 30 17:55.6 1:10:26.1 0:31.1
5 1420 Adam Sommer 12 13 43 18:05.0 1:28:31.1 0:40.4
6 1411 Jake Comisar 9 16 59 18:16.1 1:46:47.2 0:51.5
7 1414 Ricardo Ledesma 12 20 79 18:39.2 2:05:26.4 1:14.6

Fort Myers - FTMY Finish Position - 2

Team Score (places): 43 Team Score (times): 1:27:04.3 Average Time: 17:24.8

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1438 Tyler Bennett 12 1 1 16:19.7 16:19.7 0:00.0
2 1446 Dean McGregor 11 2 3 16:39.8 32:59.5 0:20.1
3 1440 Stephen Fedec 10 7 10 17:32.3 50:31.9 1:12.6
4 1437 Evan Babatz 9 15 25 18:09.1 1:08:41.0 1:49.4
5 1442 Samuel Hordinski 9 18 43 18:23.2 1:27:04.3 2:03.5
6 1445 Ramziddin Khalmuratov 12 25 68 18:54.5 1:45:58.8 2:34.8
7 1449 Colten Thomas 10 28 96 18:57.7 2:04:56.6 2:38.0

Charlotte (Punta Gorda) - CHA Finish Position - 3

Team Score (places): 86 Team Score (times): 1:31:48.7 Average Time: 18:21.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1364 Marshall Dillon 10 4 4 17:15.9 17:15.9 0:00.0
2 1363 Christopher Daniele 10 17 21 18:19.6 35:35.6 1:03.7
3 1376 Jonathan Wentworth 11 19 40 18:32.1 54:07.7 1:16.2
4 1371 Tyler Kuhn 12 22 62 18:47.1 1:12:54.8 1:31.1
5 1375 Kyle Shirley 9 24 86 18:53.8 1:31:48.7 1:37.9
6 1369 Jonathan Heitman 10 33 119 19:03.3 1:50:52.0 1:47.4
7 1370 James Horn 10 35 154 19:11.1 2:10:03.2 1:55.2

Port Charlotte - PTCH Finish Position - 4

Team Score (places): 109 Team Score (times): 1:32:17.1 Average Time: 18:27.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1545 Tyler Fisher 11 3 3 16:51.7 16:51.7 0:00.0
2 1543 Jordan Croteau 11 12 15 17:57.6 34:49.3 1:05.9
3 1547 Brandon Randall 11 14 29 18:08.3 52:57.6 1:16.6
4 1544 Nicholas Dunakey 12 30 59 18:59.0 1:11:56.7 2:07.3
5 1546 Mathew Martins 11 50 109 20:20.4 1:32:17.1 3:28.6
6 1542 Donald Botts 12 65 174 21:52.5 1:54:09.6 5:00.8

Ida Baker (Cape Coral) - BACC Finish Position - 5

Team Score (places): 133 Team Score (times): 1:34:05.2 Average Time: 18:49.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1465 Kenneth Hernandez 12 9 9 17:40.1 17:40.1 0:00.0
2 1467 Anthony Milana 11 10 19 17:44.6 35:24.8 0:04.5
3 1466 Alexander Howard 12 32 51 19:03.1 54:27.9 1:22.9
4 1464 Jordan Hatch 11 37 88 19:22.2 1:13:50.1 1:42.1
5 1463 Jorge Garcia 11 45 133 20:15.1 1:34:05.2 2:34.9
6 1469 Zackery Scott 12 47 180 20:16.1 1:54:21.4 2:35.9
7 1468 Christian Padron 11 56 236 20:58.9 2:15:20.4 3:18.8

Cypress Lake (Fort Myers) - C Finish Position - 6

Team Score (places): 166 Team Score (times): 1:36:41.4 Average Time: 19:20.3

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1396 Xavier Torres 10 21 21 18:40.0 18:40.0 0:00.0
2 1393 Keaton McKenzie 10 26 47 18:55.1 37:35.1 0:15.1
3 1391 Alex Maurer 9 36 83 19:19.2 56:54.4 0:39.2
4 1394 Connor Moore 12 41 124 19:46.6 1:16:41.0 1:06.6
5 1390 Jake Kilgore 12 42 166 20:00.3 1:36:41.4 1:20.3
6 1388 Charles Griffin 12 46 212 20:15.5 1:56:57.0 1:35.5
7 1392 Indigo McDonald 12 62 274 21:45.3 2:18:42.4 3:05.3

Riverdale (Fort Myers) - RVDL Finish Position - 7

Team Score (places): 183 Team Score (times): 1:37:54.8 Average Time: 19:34.9

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1567 David Torres 12 23 23 18:53.8 18:53.8 0:00.0
2 1556 Alexander Camacho 12 27 50 18:57.1 37:51.0 0:03.3
3 1566 Zachary Roussel 9 38 88 19:25.8 57:16.8 0:31.9
4 1560 Austin MacOn 10 44 132 20:14.1 1:17:31.0 1:20.2
5 1562 Austin Nelson 11 51 183 20:23.8 1:37:54.8 1:29.9
6 1557 Dennis Esckilsen 10 52 235 20:29.6 1:58:24.4 1:35.7
7 1564 Matthew Nieves 11 60 295 21:39.8 2:20:04.2 2:46.0

Mariner (Cape Coral) - MANR Finish Position - 8

Team Score (places): 235 Team Score (times): 1:41:25.3 Average Time: 20:17.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1512 Adam Moore 11 31 31 18:59.6 18:59.6 0:00.0
2 1513 Keller Nocera-Smith 10 40 71 19:45.6 38:45.3 0:46.0
3 1516 Anthony Silveira 12 53 124 20:43.1 59:28.4 1:43.5
4 1510 Julien Gallego 9 54 178 20:49.6 1:20:18.1 1:50.0
5 1515 Connor Schawalder 11 57 235 21:07.2 1:41:25.3 2:07.6
6 1511 Edward Kuchman 10 58 293 21:16.7 2:02:42.0 2:17.0
7 1514 Brian Robinson Lucero 10 72 365 25:26.2 2:28:08.3 6:26.6

Island Coast (Cape Coral) - IS Finish Position - 9

Team Score (places): 259 Team Score (times): 1:43:42.2 Average Time: 20:44.4

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1492 Joseph Rosales 12 39 39 19:42.4 19:42.4 0:00.0
2 1487 Brandon Garcia 10 43 82 20:04.1 39:46.5 0:21.6
3 1495 Joseph Theune 11 48 130 20:16.2 1:00:02.8 0:33.8
4 1485 Daniel Andujar 11 63 193 21:46.7 1:21:49.5 2:04.2
5 1488 David Herrera 11 66 259 21:52.6 1:43:42.2 2:10.2
6 1498 Edward Wuster 12 67 326 22:01.9 2:05:44.2 2:19.5
7 1490 Devin Jutras 10 70 396 22:27.9 2:28:12.1 2:45.4

North Fort Myers - NFTM Finish Position - 10

Team Score (places): 280 Team Score (times): 1:45:18.5 Average Time: 21:03.7

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1536 Christian Zavalaga 9 34 34 19:09.2 19:09.2 0:00.0
2 1534 Austin Wiegers 12 55 89 20:57.3 40:06.6 1:48.1
3 1533 Tyler Russo 11 59 148 21:18.8 1:01:25.4 2:09.5
4 1535 Jordan Wiegers 12 64 212 21:48.6 1:23:14.1 2:39.3
5 1531 Aaron Galyon 9 68 280 22:04.4 1:45:18.5 2:55.1
6 1532 Jarrett Lindsey 9 69 349 22:06.1 2:07:24.6 2:56.9

Cape Coral - CCOR Finish Position - 11

Team Score (places): 283 Team Score (times): 1:51:29.9 Average Time: 22:18.0

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1347 Joseph Mesaros 11 29 29 18:58.8 18:58.8 0:00.0
2 1349 Jarod Rehmann 10 49 78 20:17.2 39:16.0 1:18.4
3 1350 Parker Stone 11 61 139 21:40.6 1:00:56.7 2:41.8
4 1345 Bailey Lape 11 71 210 24:51.9 1:25:48.7 5:53.1
5 1343 Rosmy Cerdas 11 73 283 25:41.2 1:51:29.9 6:42.4
6 1348 Evan Noriega 11 74 357 26:28.0 2:17:58.0 7:29.2

Lehigh (Lehigh Acres) - LEHI Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1500 Jonathan Manzanares 12 Less Than 5 19:50.7 19:50.7 0:00.0
2 1502 Darren Valdez 9 Less Than 5 22:36.0 42:26.8 2:45.2

South Fort Myers - SFMY Finish Position - Inc.

Team Score (places): Inc. Team Score (times):

Overall Cum. Cum. Time
Place Bib No Name Year Place Place Time Time Back
1 1572 Stanley Lajeune 11 Less Than 5 19:06.2 19:06.2 0:00.0
2 1570 Daniel Eagan 11 Less Than 5 19:35.4 38:41.7 0:29.1
3 1569 Kevin Crawford 11 Less Than 5 23:19.2 1:02:00.9 4:12.9
4 1573 Jordari Rene 10 Less Than 5 25:28.6 1:27:29.6 6:22.3

Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*