Monthly Archives: March 2013

2013 The Fast and the Furriest 5K with Dog

2013 The Fast and the Furriest 5K with Dog Results

5K WITH 1-30 LBS DOG

Place
Name
City
Bib No
Age
Gender
Total Time
Pace

1
Allyson Anderson
Cape Coral FL
470
10
F
25:06.8
8:06/M

2
Julie Rupert
Naples FL
323
55
F
33:58.1
10:57/M

3
Haley Hanson
Fort Myers FL
972
25
F
41:26.9
13:22/M

5K WITH 31+ LBS DOG

Place
Name
City
Bib No
Age
Gender
Total Time
Pace

1
Justin McMurrer
Lehigh Acres FL
412
27
M
19:44.6
6:22/M

2
Julie Dinardo
Fort Myers FL
413
27
F
20:10.9
6:30/M

3
Charles Whitford
Fort Myers FL
479
43
M
24:27.4
7:53/M

4
Leigh Williamson
Estero FL
309
31
F
24:35.6
7:56/M

5
Diane Sobel
Fort Myers FL
367
61
F
25:24.7
8:12/M

6
Susan Burhans
Ft Myers FL
478
54
F
25:37.6
8:16/M

7
Ida Soderlind
Estero FL
483
34
F
26:41.9
8:36/M

8
Steve Nease
Fort Myers Beach FL
455
56
M
27:59.7
9:02/M

9
Melissa Blundell
Ft.

Read more ›




2013 The Fast and the Furriest 5K

2013 The Fast and the Furriest 5K Results

Men: 0-11 12-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0-11 12-14 15-18 19-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

5K

Male OVERALL Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
David McKay
Middletown CT
772
28
1
18:02.6
5:49/M

Top

Female OVERALL Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Anna Aldrich
Fremont IN
439
18
2
18:50.6
6:05/M

Top

Male MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Chris Costa
Hartland MI
782
42
4
19:13.6
6:12/M

Top

Female MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Laurie Bell
Evergreen CO
762
48
10
20:53.6
6:44/M

Top

Male GRAND MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Kevin Kincaid
Fort Myers FL
768
53
27
24:31.4
7:55/M

Top

Female GRAND MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jeannette Artini
Syracuse NY
336
56
49
27:01.6
8:43/M

Top

Male SENIOR GRAND MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Neil Gomeringer
Fort Myers FL
970
61
18
23:01.7
7:25/M

Top

Female SENIOR GRAND MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Nancy Mills
Ft Myers FL
416
67
82
29:00.5
9:21/M

Top

Male 11 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Ernie Anderson III
Lowell IN
313
11
35
26:03.2
8:24/M

2
Carson Vetor
New Lenox IL
393
10
61
27:42.3
8:56/M

3
Drew Van Wie
Waunakee WI
399
9
69
28:13.3
9:06/M

4
Noah Greenbaum

33
11
74
28:37.8
9:14/M

5
Jace Sandler
Denver CO
500
10
128
34:20.9
11:05/M

6
Brad Sandler
Denver CO
499
10
129
34:22.3
11:05/M

7
Jhordan Ruiz

797
10
155
37:02.5
11:57/M

Top

Female 11 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Octavia Blake
Fort Myers FL
404
11
87
29:32.7
9:32/M

2
Gracie Abdo
Naples FL
371
11
112
32:40.3
10:32/M

Top

Male 12 to 14

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Mitchell Wilburn
Chagrin Falls OH
351
12
14
22:34.9
7:17/M

2
Zachary McDaniel
Greenwood IN
793
14
26
24:30.1
7:54/M

3
Cade Vetor
New Lenox IL
392
12
29
24:47.2
8:00/M

4
Giancarlo Saraceno
Addison IL
356
12
42
26:28.7
8:32/M

5
Jacob Greenbaum

777
14
104
31:24.6
10:08/M

6
Rock Featherstone
Naples FL
780
13
127
34:19.5
11:04/M

Top

Female 12 to 14

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jessica Wilburn
Chagrin Falls OH
352
14
50
27:11.3
8:46/M

2
Elizabeth Labue
Wheaton IL
462
12
66
27:56.9
9:01/M

3
Hailey Sells
Estero FL
420
12
146
35:47.8
11:33/M

4
Anna Abdo
Naples FL
372
14
158
38:01.1
12:16/M

5
Julia Haberkorn
Fort Myers FL
496
12
160
38:28.6
12:25/M

6
Shelby Coyne
Cape Coral FL
757
13
178
1:02:25.0
20:08/M

7
Halley Bennett
Cape Coral FL
760
13
179
1:02:25.7
20:08/M

8
Holly Bennett
Cape Coral FL
758
13
180
1:02:25.9
20:08/M

Top

Male 15 to 18

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Nicholas Chambers
North Fort Myers FL
358
17
5
19:35.6
6:19/M

2
Joshua Kier
Fort Myers FL
789
16
99
31:09.4
10:03/M

Top

Female 15 to 18

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Deana Biagi

796
15
154
37:01.5
11:56/M

2
Mackenzie McDaniel
Greenland WI
792
17
162
38:58.5
12:34/M

3
Lexi Adams
Indianapolis IN
485
15
176
52:27.0
16:55/M

Top

Male 19 to 24

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Andrew Pritchett
Fort Myers FL
415
24
116
32:58.8
10:38/M

2
Christopher Ferrie
Fortfort Myers FL
971
23
167
41:29.5
13:23/M

Top

Female 19 to 24

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Karen Ambrose
Cape Coral FL
443
19
19
23:18.7
7:31/M

2
Leah Baehrle
Ft.

Read more ›




2013 Real Florida Run Series – Little Manatee River State Park 5K/10K

2013 Real Florida Run Series – Little Manatee River 5K/10K Results

5K

Male 10 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Zander Durastanti
Bowling Green FL
81
8
5
34:53.5
34:53.5
11:15/M

2
Joseph Decker
Parrish FL
756
9
9
42:02.0
42:02.0
13:34/M

Male 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Jacob Decker
Parrish FL
744
14
11
43:06.9
43:06.9
13:54/M

Female 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Savannah Decker
Parrish FL
755
12
10
42:06.8
42:06.8
13:35/M

Female 16 to 20

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Hannah Decker
Parrish FL
690
16
2
29:06.0
29:06.0
9:23/M

Female 25 to 29

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Natasha Medeiros
Tampa FL
63
27
7
38:25.1
38:25.1
12:24/M

Male 30 to 34

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Luis Battistini
Riverview FL
64
30
8
38:29.4
38:29.4
12:25/M

Male 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Sean Brown
Bowling Green FL
69
40
1
22:45.0
22:45.0
7:20/M

Male 45 to 49

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Brian Decker
Parrish FL
95
47
4
30:42.3
30:42.3
9:54/M

2
Savio Desouza
Toronto ON
47
46
6
35:33.7
35:33.7
11:28/M

Female 50 to 54

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Jennifer Marra
Little Silver NJ
35
51
3
29:11.5
29:11.5
9:25/M

Female 65 to 69

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Pamela Keller
Wimauma FL
13
65
12
47:42.6
47:42.6
15:23/M

2
Nan Ryan
Sun City Center FL
66
66
13
47:42.8
47:42.8
15:23/M

Results provided by 3D Racing Inc
Questions? 

Read more ›




2013 Real Florida Run Series – Fakahatchee Strand Preserve State Park 5K/10K

2013 Real Florida Run Series – Fakahatchee Strand 5K/10K Results

5K

Female 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Valerie Iglehart
Fort Myers FL
747
14
1
26:46.2
26:46.2
8:38/M

Male 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Jon Iglehart
Fort Myers FL
748
56
2
26:53.2
26:53.2
8:40/M

Female 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Margaret Bishop
Naples FL
694
57
3
28:30.6
28:30.6
9:12/M

Male 65 to 69

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
David Pickering
Naples FL
753
67
5
38:21.5
38:21.5
12:22/M

Male 70 to 74

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Robert (Bob) Byrne
St Petersburg FL
651
71
4
30:31.1
30:31.1
9:51/M

Results provided by 3D Racing Inc
Questions? 

Read more ›




2013 Walk for Wishes 5K

2013 Walk for Wishes 5K  Results

Men: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-69 70-99
Women: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-69 70-99

5K Run

Male OVERALL Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Stephen Fedec
Fort Myers FL
921
15
1
17:51.3
5:45/M

Top

Female OVERALL Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Julie Dinardo
Naples FL
80
27
5
20:51.9
6:44/M

Top

Male MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jon Sonne

43
44
7
21:16.6
6:52/M

Top

Female MASTERS Winner

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Tammy Kaminski
Fort Myers FL
54
40
19
24:52.5
8:01/M

Top

Male 9 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Wesley Podos

62
9
22
26:57.7
8:42/M

2
Tyler Ranalli
Cape Coral FL
72
8
26
28:00.0
9:02/M

3
Jake Ellis
Cape Coral FL
14
9
34
29:45.4
9:36/M

4
Dominic Colantonio

8
9
39
30:39.1
9:53/M

5
Brent Sonne

902
5
88
42:22.3
13:40/M

Top

Female 9 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Merrill Sonne

901
8
29
28:22.4
9:09/M

2
Paige Rosenthal

84
9
58
33:44.2
10:53/M

Top

Male 10 to 14

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Sam Hordinski

53
14
2
18:51.2
6:05/M

2
Preston Dunn
Cape Coral FL
913
11
12
22:02.4
7:06/M

3
Kolson Kaminski
Fort Myers FL
82
10
14
23:25.5
7:33/M

4
Nathan Woods

908
10
70
35:38.7
11:30/M

5
Beau Quarles

903
11
92
45:44.0
14:45/M

Top

Female 10 to 14

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jenna Fedec
Fort Myers FL
920
12
10
21:58.1
7:05/M

2
Kailyn Kaminski
Fort Myers FL
55
12
11
22:00.2
7:06/M

3
Polina Sands

41
10
24
27:27.3
8:51/M

4
Tamara Sands

40
13
83
38:42.7
12:29/M

5
Krissy Sands

39
10
97
51:17.1
16:33/M

6
Abigail Woods

909
13
98
52:17.5
16:52/M

Top

Male 15 to 19

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Evan Saylor

99
16
3
20:30.1
6:37/M

2
Andrew Eveland
Naples FL
915
16
6
20:57.7
6:45/M

3
Alex Eveland
Naples FL
914
16
18
24:48.9
8:00/M

4
Zach Marshall

23
15
87
41:46.6
13:28/M

Top

Female 15 to 19

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Megan McDevitt
Ft.

Read more ›




2013 Real Florida Run Series – Koreshan State Park 5K/10K

2013 Real Florida Run Series – Koreshan 5K/10K Results

5K

Male 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
David Poloni
Burlington ON
672
14
2
18:35.8
6:00/M

2
Anthony Mutari
Naples FL
730
11
5
23:11.9
7:29/M

3
Ethan Moulds
Aurora CA
739
11
19
28:27.4
9:11/M

4
Josh Goldberg
Estero FL
734
15
25
30:22.6
9:48/M

Female 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Valerie Iglehart
Fort Myers FL
731
14
27
30:35.5
9:52/M

2
Hailey Behning
Bettendorf IA
1000
14
37
32:53.2
10:36/M

3
Megan Kaczinski
Davenport IA
680
14
38
32:53.5
10:36/M

Male 16 to 20

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Jesse Cummins
Greenacres City FL
695
20
3
22:10.9
7:09/M

2
Lewis Barrett
Naples FL
696
19
9
24:43.1
7:58/M

3
Darian Barnett
Fort Myers FL
742
19
12
25:39.6
8:16/M

Female 16 to 20

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Lauren Mondanaro
Iowa City IA
671
19
39
33:19.4
10:45/M

2
Rachel Kaczinski
Davenport IA
681
19
40
33:19.6
10:45/M

Male 21 to 24

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Austin Zarza
Lehigh Acres FL
724
21
49
38:56.3
12:34/M

2
Adam Smith
Cape Coral FL
676
24
52
39:23.9
12:42/M

Female 21 to 24

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Davina Hartsfield
Naples FL
719
23
20
29:16.7
9:26/M

2
Jessica Pursell
Fort Myers FL
674
23
48
38:56.0
12:34/M

Male 25 to 29

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Brian Oliver
Fort Myers FL
736
28
1
18:34.3
5:59/M

2
Benjamin Hook
Charlotte MI
579
25
30
31:18.5
10:06/M

Female 25 to 29

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Sarah Hook
Charlotte MI
640
25
31
31:19.8
10:06/M

Female 30 to 34

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Melissa Nyman
Lehigh Acres FL
722
34
41
33:25.0
10:47/M

2
Melissa Haberkorn
Fort Myers FL
712
31
57
47:13.8
15:14/M

Male 35 to 39

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Matt Kruse
Fort Myers Beach FL
737
37
7
23:38.7
7:37/M

2
Todd Walter
Fort Myers FL
741
37
13
25:41.6
8:17/M

3
Mike Nygard
Lehigh Acres FL
721
38
16
26:23.4
8:31/M

4
Christopher Wrubel
Woodridge IL
699
37
18
27:52.6
8:59/M

Female 35 to 39

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Cordula Reichardt
Fort Myers FL
893
35
11
24:55.3
8:02/M

2
Allison Goldberg
Estero FL
733
37
46
36:52.5
11:54/M

Male 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Steven Bialkin
Naples FL
675
40
6
23:18.5
7:31/M

2
James Moulds

738
44
17
27:01.1
8:43/M

3
Sean MacKle
Lancaster PA
684
40
43
35:21.3
11:24/M

Female 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Lisa Davis
Keller TX
709
43
23
29:58.8
9:40/M

2
Paula Miller
Lancaster PA
685
40
33
32:24.8
10:27/M

3
Shannon Moore
Naples FL
718
43
42
34:09.2
11:01/M

4
Michelle Martel
Fort Myers FL
714
40
45
36:52.5
11:54/M

Male 45 to 49

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Ken Haberkorn
Fort Myers FL
713
48
4
22:14.5
7:10/M

2
Jeffrey Kaczinski
Davenport IA
679
47
14
25:42.2
8:17/M

3
Richard Ponton
Naples FL
701
48
29
30:47.9
9:56/M

4
Dave Pfister
Bonita Springs FL
703
49
32
31:56.3
10:18/M

5
Brian Wood
Palatine IL
670
48
36
32:46.2
10:34/M

6
John Davis
Keller TX
708
45
50
39:15.8
12:40/M

Female 45 to 49

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Kimberly Wood
Palatine IL
669
48
24
30:11.5
9:44/M

2
Virginia Ruiz
Naples FL
706
49
47
37:57.2
12:15/M

3
Teresa Smith
Cape Coral FL
677
49
51
39:21.5
12:42/M

4
Alice Peck
Cape Coral FL
668
47
54
41:10.5
13:17/M

5
Kayne Kaczinski
Davenport IA
682
47
55
44:30.7
14:21/M

Male 50 to 54

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
John Weeks
Burnsville MN
726
50
8
24:31.5
7:55/M

Female 50 to 54

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Patti Susan
Dixon IL
727
52
21
29:22.4
9:28/M

2
Stephanie Crabtree
Naples FL
705
52
35
32:34.5
10:30/M

Female 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Sharon Sullivan
Cape Coral FL
710
57
44
35:22.4
11:25/M

2
Jackie Pfister
Bonita Springs FL
702
56
53
40:02.6
12:55/M

Male 60 to 64

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Total Time
Pace

1
Neil Gomeringer
Fort Myers FL
711
61
10
24:48.3
8:00/M

2
John Jadlocki
N.

Read more ›




2013 Real Florida Run Series – Charlotte Harbor State Park 5K/10K

2013 Real Florida Run Series – Charlotte Harbor State Park 5K/10K

5K

Male 10 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Zander Durastanti
Bowling Green FL
645
7
10
33:55.0
33:55.0
10:56/M

Female 10 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Katherine Aspiolea
Punta Gorda FL
650
10
13
39:59.0
39:59.0
12:54/M

2
Delaina Jordan
Punta Gorda FL
643
8
16
45:15.6
45:15.6
14:36/M

Female 16 to 20

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Véronique Drapeau-Zgoralski
Montreal QC
639
20
3
25:48.0
25:48.0
8:19/M

Male 25 to 29

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Aaron Bruer
Port Charlotte FL
631
29
8
33:31.1
33:31.1
10:49/M

Female 25 to 29

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Christina Boyd
Cape Coral FL
659
26
7
32:40.8
32:40.8
10:32/M

Male 35 to 39

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Brandon Jordan
Punta Gorda FL
641
39
2
24:59.9
24:59.9
8:04/M

2
Marc Spear
Punta Gorda FL
636
35
6
32:33.1
32:33.1
10:30/M

Female 35 to 39

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Jennifer Gilpin
Punta Gorda FL
642
36
11
34:04.1
34:04.1
10:59/M

2
Tara Maguire
Punta Gorda FL
637
38
14
41:53.7
41:53.7
13:31/M

3
Jolie Schanck
Port Charlotte FL
634
38
17
45:22.0
45:22.0
14:38/M

4
Keri Oliveira
Port Charlotte FL
638
36
19
45:36.9
45:36.9
14:43/M

Male 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Sean Brown
Bowling Green FL
644
40
1
20:48.9
20:48.9
6:43/M

Male 45 to 49

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Dave Pfister
Bonita Springs FL
648
49
12
35:20.7
35:20.7
11:24/M

Female 45 to 49

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Traci Myers
Punta Gorda FL
660
49
9
33:44.7
33:44.7
10:53/M

Female 50 to 54

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Penny Aspiolea
Punta Gorda FL
635
50
18
45:23.0
45:23.0
14:38/M

Female 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Lori Anderson
Venice FL
632
56
4
30:58.3
30:58.3
9:59/M

2
Jackie Pfister
Bonita Spriings FL
649
56
15
43:20.4
43:20.4
13:59/M

Male 70 to 74

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Ray Gottlieb
Cape Coral FL
622
73
5
31:22.0
31:22.0
10:07/M

10K

Male 10 and under

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Eli Cole
Cheyenne WY
655
9
5
1:21:07.6
1:21:07.6
13:05/M

Male 11 to 15

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Zack Durastanti
Bowling Green FL
646
12
3
48:23.5
48:23.5
7:48/M

2
Ben Cole
Cheyenne WY
656
12
4
58:43.5
58:43.5
9:28/M

Female 21 to 24

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Janie-Angela Blanco
Cape Coral FL
628
21
9
1:24:26.4
1:24:26.4
13:37/M

Male 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Jay Cole
Cheyenne WY
653
42
6
1:21:09.5
1:21:09.5
13:05/M

Female 40 to 44

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Regan Davenport
Bowling Green FL
647
40
2
45:34.9
45:34.9
7:21/M

2
Mary Cole
Cheyenne WY
654
41
7
1:21:10.3
1:21:10.3
13:05/M

Male 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Gordon Pauls
Hamilton ON
629
59
1
41:54.7
41:54.7
6:45/M

Female 55 to 59

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Esther Pauls
Hamilton ON
630
58
10
1:24:27.8
1:24:27.8
13:37/M

Female 60 to 64

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Catherine Stevens
Punta Gorda FL
657
63
8
1:21:18.6
1:21:18.6
13:07/M

2
Jo Ann Collier
Sebring FL
658
62
12
1:42:42.2
1:42:42.2
16:34/M

Male 80 and over

Place
Name
City
Bib No
Age
Overall
Chip Time
Gun Time
Pace

1
Ergun Baharoglu
Palmetto FL
652
80
11
1:42:42.2
1:42:42.2
16:34/M

Read more ›