2012 FHSAA 3A Region 3 Girls

2012 3A Region 3 Girls

Final Team Results

Team – Estero Finish Position – 1
Team Score (places): 39 Team Score (times): 1:39:18.7 Ave Time:19:51.7

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

59

Kacy Smith

12

2

2

19:07.0

19:07.0

2

60

Katy Gladis Solis

12

3

5

19:15.4

38:22.5

3

57

Katherine Slater

11

7

12

19:56.5

58:19.0

4

56

Bethany Jenkins

11

13

25

20:29.4

1:18:48.4

5

58

Megan Slater

10

14

39

20:30.2

1:39:18.7

6

53

Daley Cline

9

15

54

20:30.9

1:59:49.7

7

64

Antonella Valencia

10

63

117

23:13.1

2:23:02.8

Team – Lakewood Ranch Finish Position – 2
Team Score (places): 69 Team Score (times): 1:42:11.3 Ave Time:20:26.2

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

141

Kristin Zarrella

12

6

6

19:49.1

19:49.1

2

132

Natalie Novak

12

8

14

20:10.1

39:59.3

3

140

Katie Wray

10

16

30

20:34.5

1:00:33.8

4

131

Michelle Last

11

19

49

20:47.4

1:21:21.3

5

135

Julia Ortiz

9

20

69

20:49.9

1:42:11.3

6

138

Ashley Platt

12

28

97

21:30.9

2:03:42.2

7

129

Elizabeth Chandler

10

41

138

22:04.5

2:25:46.7

Team – Gulf Coast Finish Position – 3
Team Score (places): 98 Team Score (times): 1:44:01.3 Ave Time:20:48.2

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

100

Caroline Barlow

11

4

4

19:36.1

19:36.1

2

106

Samantha Davis

11

10

14

20:11.0

39:47.1

3

107

Danielle De Greef

11

11

25

20:24.3

1:00:11.4

4

116

Allayna Vanderheid

11

33

58

21:47.4

1:21:58.9

5

118

Taylor Vasquez

12

40

98

22:02.3

1:44:01.3

6

112

Braiden Howell

10

51

149

22:31.1

2:06:32.4

7

113

Cassidy Howell

12

64

213

23:15.4

2:29:47.9

Team – Fort Myers Finish Position – 4
Team Score (places): 135 Team Score (times): 1:45:38.8 Ave Time:21:07.7

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

75

Emily Edwards

11

1

1

18:37.3

18:37.3

2

93

Jillian Richter

10

22

23

21:06.4

39:43.8

3

77

Bianca Ferrara

9

32

55

21:46.2

1:01:30.0

4

72

Jamie Cross

9

37

92

21:58.3

1:23:28.4

5

96

Mallory Towe

10

43

135

22:10.3

1:45:38.8

6

71

Victoria Cook

12

49

184

22:27.8

2:08:06.6

7

89

Caline McCarthy

11

70

254

23:31.8

2:31:38.4

Team – Naples Finish Position – 5
Team Score (places): 173 Team Score (times): 1:48:48.6 Ave Time:21:45.7

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

161

Courtney Hogrefe

12

21

21

20:52.3

20:52.3

2

164

Hannah Klopf

12

23

44

21:11.8

42:04.2

3

154

Danielle Avery

12

25

69

21:21.7

1:03:25.9

4

153

Sarah Ashby

11

44

113

22:16.0

1:25:42.0

5

167

Kaitlyn Novak

10

60

173

23:06.6

1:48:48.6

6

155

Coroline Baldwin

10

66

239

23:22.8

2:12:11.5

7

168

Rebecca Rutila

10

75

314

23:55.7

2:36:07.2

Team – Cypress Lake Finish Position – 6
Team Score (places): 176 Team Score (times): 1:48:30.8 Ave Time:21:42.1

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

38

Breeana Salcedo

9

9

9

20:10.2

20:10.2

2

36

Chelsea Manning

12

12

21

20:25.3

40:35.5

3

37

Julia Roedding

12

39

60

22:01.0

1:02:36.5

4

33

Ruby Church

12

48

108

22:27.0

1:25:03.5

5

34

Heidi Churchill

10

68

176

23:27.2

1:48:30.8

6

40

Halie Van Netta

10

72

248

23:45.9

2:12:16.8

7

41

Amber Wells

11

73

321

23:49.0

2:36:05.9

Team – Ida Baker Finish Position – 7
Team Score (places): 180 Team Score (times): 1:49:42.5 Ave Time:21:56.5

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

121

Keschel Hernandez

9

24

24

21:20.9

21:20.9

2

123

Jessica Polendo

12

27

51

21:30.8

42:51.8

3

120

Rebecca Cicoria

11

31

82

21:43.9

1:04:35.7

4

122

Katherine Jones

10

45

127

22:22.4

1:26:58.1

5

126

Alexandria Vanhoose

11

53

180

22:44.4

1:49:42.5

6

128

Kit Wilbur

9

91

271

25:56.7

2:15:39.3

7

124

Courtney Sabo

11

94

365

26:19.3

2:41:58.6

Team – Largo HS Finish Position – 8
Team Score (places): 216 Team Score (times): 1:51:02.9 Ave Time:22:12.5

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

147

Marina Levine

12

18

18

20:46.2

20:46.2

2

144

Alicia Konstantinovic

12

26

44

21:22.6

42:08.8

3

143

Tiffany Kern

11

46

90

22:23.2

1:04:32.1

4

146

Teniea Layton

9

61

151

23:09.1

1:27:41.2

5

150

Summer Silveus

11

65

216

23:21.6

1:51:02.9

6

148

Janycelis Martinez

12

78

294

24:26.9

2:15:29.8

7

149

Elana Ruiz-Olden

9

89

383

25:51.9

2:41:21.8

Team – Charlotte Finish Position – 9
Team Score (places): 220 Team Score (times): 1:51:10.8 Ave Time:22:14.1

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

28

Jordan Roughton

12

17

17

20:40.3

20:40.3

2

31

Danielle Young

11

29

46

21:32.4

42:12.7

3

24

Michaela Flowers

10

54

100

22:44.4

1:04:57.1

4

29

Christine Vartiainen

11

58

158

23:01.4

1:27:58.6

5

26

Carly Kotlarski

10

62

220

23:12.2

1:51:10.8

6

27

Hayley McBee

10

74

294

23:50.8

2:15:01.7

7

30

Victoria Vartiainen

11

76

370

23:58.5

2:39:00.2

Team – Northeast HS (St. Petersburg) Finish Position – 10
Team Score (places): 222 Team Score (times): 1:52:15.1 Ave Time:22:27.0

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

176

Amanda Spring

12

5

5

19:47.9

19:47.9

2

175

Summer Kanstoroom

9

36

41

21:49.1

41:37.0

3

173

Caroline Condon

11

38

79

21:59.3

1:03:36.3

4

174

Courtney Condon

12

56

135

22:58.1

1:26:34.4

5

177

Katelynn Spring

10

87

222

25:40.6

1:52:15.1

6

178

Shay Villeneuve

10

97

319

26:43.4

2:18:58.6

Team – Osceola HS (Seminole) Finish Position – 11
Team Score (places): 245 Team Score (times): 1:52:36.8 Ave Time:22:31.3

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

179

Fatima Abu-Rumman

9

34

34

21:48.2

21:48.2

2

192

Deveney Miller

9

47

81

22:23.7

44:12.0

3

182

Kaley Eisenbrei

11

50

131

22:28.5

1:06:40.5

4

194

Madeleine Repka

9

55

186

22:54.1

1:29:34.6

5

183

Hannah Gonsalvez

11

59

245

23:02.1

1:52:36.8

6

189

Katie Lunsford

12

69

314

23:29.4

2:16:06.2

7

190

Madison Manley

10

82

396

25:00.2

2:41:06.5

Team – Boca Ciega HS Finish Position – 12
Team Score (places): 248 Team Score (times): 1:52:47.4 Ave Time:22:33.4

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

9

Alexis Stevens

11

30

30

21:33.3

21:33.3

2

4

Shara Leonard

9

42

72

22:07.7

43:41.1

3

3

Tara Giordano

11

52

124

22:41.0

1:06:22.1

4

8

Angie Reinhart

11

57

181

23:00.1

1:29:22.2

5

12

Tiffany Whitson

11

67

248

23:25.1

1:52:47.4

6

6

Santana May

10

92

340

26:04.9

2:18:52.4

7

7

Kaylyn Munroe

12

95

435

26:26.4

2:45:18.8

Team – Brandon HS Finish Position – 13
Team Score (places): 366 Team Score (times): 2:01:48.1 Ave Time:24:21.6

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

20

Eliana Ochoa

9

35

35

21:49.0

21:49.0

2

17

Guadalupe Espinoza-Martinez

12

71

106

23:34.4

45:23.5

3

21

Victoria Prenatt

10

79

185

24:31.8

1:09:55.3

4

18

Megan Glover

12

85

270

25:16.2

1:35:11.6

5

22

Stefani Vizzi

11

96

366

26:36.5

2:01:48.1

6

19

Dominique Jones

11

98

464

26:56.7

2:28:44.8

7

16

Keesha Denton

12

100

564

27:19.1

2:56:03.9

Team – Strawberry Crest HS Finish Position – 14
Team Score (places): 420 Team Score (times): 2:05:33.5 Ave Time:25:06.7

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

197

Christina Cauthen

9

77

77

23:58.5

23:58.5

2

198

Nastassia Cordero

11

81

158

24:51.7

48:50.2

3

203

Nancy Watkins

12

84

242

25:01.9

1:13:52.2

4

199

Stephanie Del Valle

12

88

330

25:45.0

1:39:37.3

5

200

Katherine Martinez

12

90

420

25:56.2

2:05:33.5

6

201

Meghan Pommier

11

93

513

26:12.3

2:31:45.8

7

202

Melanie Sexton

10

99

612

27:01.4

2:58:47.3

Team – East Bay HS Finish Position – 15
Team Score (places): 452 Team Score (times): 2:12:21.5 Ave Time:26:28.3

Bib No

Name

YEAR

O’All Place

Cum Place

Time

Cum Time

1

50

Hannah Yates

11

80

80

24:43.3

24:43.3

2

43

Aomori Allen

11

83

163

25:01.6

49:44.9

3

45

Dryden Johnson

12

86

249

25:25.6

1:15:10.6

4

48

Kylie Weaver

10

101

350

27:50.3

1:43:00.9

5

46

Flor Mercado

10

102

452

29:20.5

2:12:21.5

6

47

Vallellanes Natalia

10

103

555

29:22.0

2:41:43.6

7

44

Jordan Baker

11

104

659

30:03.6

3:11:47.2

Overall Finish List

O’All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

YEAR

 

1

1

75

Emily Edwards Fort Myers

18:37.3

6:00/M

11

 

2

2

59

Kacy Smith Estero

19:07.0

6:10/M

12

 

3

3

60

Katy Gladis Solis Estero

19:15.4

6:13/M

12

 

4

4

100

Caroline Barlow Gulf Coast

19:36.1

6:19/M

11

 

5

5

176

Amanda Spring Northeast HS (St. Petersburg)

19:47.9

6:23/M

12

 

6

6

141

Kristin Zarrella Lakewood Ranch

19:49.1

6:24/M

12

 

7

7

57

Katherine Slater Estero

19:56.5

6:26/M

11

 

8

8

132

Natalie Novak Lakewood Ranch

20:10.1

6:30/M

12

 

9

9

38

Breeana Salcedo Cypress Lake

20:10.2

6:30/M

9

 

10

10

106

Samantha Davis Gulf Coast

20:11.0

6:31/M

11

 

11

11

107

Danielle De Greef Gulf Coast

20:24.3

6:35/M

11

 

12

12

36

Chelsea Manning Cypress Lake

20:25.3

6:35/M

12

 

13

13

56

Bethany Jenkins Estero

20:29.4

6:36/M

11

 

14

14

58

Megan Slater Estero

20:30.2

6:37/M

10

 

15

15

53

Daley Cline Estero

20:30.9

6:37/M

9

 

16

16

140

Katie Wray Lakewood Ranch

20:34.5

6:38/M

10

 

17

17

28

Jordan Roughton Charlotte

20:40.3

6:40/M

12

 

18

18

147

Marina Levine Largo HS

20:46.2

6:42/M

12

 

19

19

131

Michelle Last Lakewood Ranch

20:47.4

6:42/M

11

 

20

20

135

Julia Ortiz Lakewood Ranch

20:49.9

6:43/M

9

 

21

21

161

Courtney Hogrefe Naples

20:52.3

6:44/M

12

 

22

22

93

Jillian Richter Fort Myers

21:06.4

6:48/M

10

 

23

23

164

Hannah Klopf Naples

21:11.8

6:50/M

12

 

24

(< 5)

42

Jessica Silk Dixie Hollins HS

21:14.4

6:51/M

10

 

25

(< 5)

14

Alexis Cullen Braden River

21:16.3

6:52/M

12

 

26

24

121

Keschel Hernandez Ida Baker

21:20.9

6:53/M

9

 

27

25

154

Danielle Avery Naples

21:21.7

6:53/M

12

 

28

26

144

Alicia Konstantinovic Largo HS

21:22.6

6:54/M

12

 

29

27

123

Jessica Polendo Ida Baker

21:30.8

6:56/M

12

 

30

28

138

Ashley Platt Lakewood Ranch

21:30.9

6:56/M

12

 

31

29

31

Danielle Young Charlotte

21:32.4

6:57/M

11

 

32

30

9

Alexis Stevens Boca Ciega HS

21:33.3

6:57/M

11

 

33

31

120

Rebecca Cicoria Ida Baker

21:43.9

7:00/M

11

 

34

32

77

Bianca Ferrara Fort Myers

21:46.2

7:01/M

9

 

35

33

116

Allayna Vanderheid Gulf Coast

21:47.4

7:02/M

11

 

36

34

179

Fatima Abu-Rumman Osceola HS (Seminole)

21:48.2

7:02/M

9

 

37

35

20

Eliana Ochoa Brandon HS

21:49.0

7:02/M

9

 

38

36

175

Summer Kanstoroom Northeast HS (St. Petersburg)

21:49.1

7:02/M

9

 

39

37

72

Jamie Cross Fort Myers

21:58.3

7:05/M

9

 

40

(< 5)

51

Vivianna Mendoza East Lee County

21:58.4

7:05/M

12

 

41

38

173

Caroline Condon Northeast HS (St. Petersburg)

21:59.3

7:05/M

11

 

42

39

37

Julia Roedding Cypress Lake

22:01.0

7:06/M

12

 

43

40

118

Taylor Vasquez Gulf Coast

22:02.3

7:06/M

12

 

44

41

129

Elizabeth Chandler Lakewood Ranch

22:04.5

7:07/M

10

 

45

42

4

Shara Leonard Boca Ciega HS

22:07.7

7:08/M

9

 

46

43

96

Mallory Towe Fort Myers

22:10.3

7:09/M

10

 

47

44

153

Sarah Ashby Naples

22:16.0

7:11/M

11

 

48

45

122

Katherine Jones Ida Baker

22:22.4

7:13/M

10

 

49

46

143

Tiffany Kern Largo HS

22:23.2

7:13/M

11

 

50

47

192

Deveney Miller Osceola HS (Seminole)

22:23.7

7:13/M

9

 

51

48

33

Ruby Church Cypress Lake

22:27.0

7:15/M

12

 

52

49

71

Victoria Cook Fort Myers

22:27.8

7:15/M

12

 

53

50

182

Kaley Eisenbrei Osceola HS (Seminole)

22:28.5

7:15/M

11

 

54

51

112

Braiden Howell Gulf Coast

22:31.1

7:16/M

10

 

55

52

3

Tara Giordano Boca Ciega HS

22:41.0

7:19/M

11

 

56

53

126

Alexandria Vanhoose Ida Baker

22:44.4

7:20/M

11

 

57

54

24

Michaela Flowers Charlotte

22:44.4

7:20/M

10

 

58

55

194

Madeleine Repka Osceola HS (Seminole)

22:54.1

7:23/M

9

 

59

56

174

Courtney Condon Northeast HS (St. Petersburg)

22:58.1

7:25/M

12

 

60

57

8

Angie Reinhart Boca Ciega HS

23:00.1

7:25/M

11

 

61

58

29

Christine Vartiainen Charlotte

23:01.4

7:25/M

11

 

62

59

183

Hannah Gonsalvez Osceola HS (Seminole)

23:02.1

7:26/M

11

 

63

60

167

Kaitlyn Novak Naples

23:06.6

7:27/M

10

 

64

61

146

Teniea Layton Largo HS

23:09.1

7:28/M

9

 

65

62

26

Carly Kotlarski Charlotte

23:12.2

7:29/M

10

 

66

63

64

Antonella Valencia Estero

23:13.1

7:29/M

10

 

67

64

113

Cassidy Howell Gulf Coast

23:15.4

7:30/M

12

 

68

65

150

Summer Silveus Largo HS

23:21.6

7:32/M

11

 

69

66

155

Coroline Baldwin Naples

23:22.8

7:32/M

10

 

70

67

12

Tiffany Whitson Boca Ciega HS

23:25.1

7:33/M

11

 

71

68

34

Heidi Churchill Cypress Lake

23:27.2

7:34/M

10

 

72

69

189

Katie Lunsford Osceola HS (Seminole)

23:29.4

7:35/M

12

 

73

70

89

Caline McCarthy Fort Myers

23:31.8

7:35/M

11

 

74

71

17

Guadalupe Espinoza-Martinez Brandon HS

23:34.4

7:36/M

12

 

75

72

40

Halie Van Netta Cypress Lake

23:45.9

7:40/M

10

 

76

73

41

Amber Wells Cypress Lake

23:49.0

7:41/M

11

 

77

74

27

Hayley McBee Charlotte

23:50.8

7:41/M

10

 

78

75

168

Rebecca Rutila Naples

23:55.7

7:43/M

10

 

79

76

30

Victoria Vartiainen Charlotte

23:58.5

7:44/M

11

 

80

77

197

Christina Cauthen Strawberry Crest HS

23:58.5

7:44/M

9

 

81

78

148

Janycelis Martinez Largo HS

24:26.9

7:53/M

12

 

82

79

21

Victoria Prenatt Brandon HS

24:31.8

7:55/M

10

 

83

80

50

Hannah Yates East Bay HS

24:43.3

7:58/M

11

 

84

(< 5)

152

Alexis Thomason Lennard HS

24:43.8

7:58/M

9

 

85

(< 5)

151

Brooke Piatkowski Lennard HS

24:48.6

8:00/M

12

 

86

(< 5)

1

Jaqueline Hillier Armwood HS

24:51.4

8:01/M

9

 

87

81

198

Nastassia Cordero Strawberry Crest HS

24:51.7

8:01/M

11

 

88

82

190

Madison Manley Osceola HS (Seminole)

25:00.2

8:04/M

10

 

89

83

43

Aomori Allen East Bay HS

25:01.6

8:04/M

11

 

90

84

203

Nancy Watkins Strawberry Crest HS

25:01.9

8:04/M

12

 

91

85

18

Megan Glover Brandon HS

25:16.2

8:09/M

12

 

92

86

45

Dryden Johnson East Bay HS

25:25.6

8:12/M

12

 

93

87

177

Katelynn Spring Northeast HS (St. Petersburg)

25:40.6

8:17/M

10

 

94

88

199

Stephanie Del Valle Strawberry Crest HS

25:45.0

8:18/M

12

 

95

89

149

Elana Ruiz-Olden Largo HS

25:51.9

8:20/M

9

 

96

90

200

Katherine Martinez Strawberry Crest HS

25:56.2

8:22/M

12

 

97

91

128

Kit Wilbur Ida Baker

25:56.7

8:22/M

9

 

98

92

6

Santana May Boca Ciega HS

26:04.9

8:25/M

10

 

99

93

201

Meghan Pommier Strawberry Crest HS

26:12.3

8:27/M

11

 

100

94

124

Courtney Sabo Ida Baker

26:19.3

8:29/M

11

 

101

95

7

Kaylyn Munroe Boca Ciega HS

26:26.4

8:32/M

12

 

102

96

22

Stefani Vizzi Brandon HS

26:36.5

8:35/M

11

 

103

97

178

Shay Villeneuve Northeast HS (St. Petersburg)

26:43.4

8:37/M

10

 

104

98

19

Dominique Jones Brandon HS

26:56.7

8:41/M

11

 

105

99

202

Melanie Sexton Strawberry Crest HS

27:01.4

8:43/M

10

 

106

100

16

Keesha Denton Brandon HS

27:19.1

8:49/M

12

 

107

101

48

Kylie Weaver East Bay HS

27:50.3

8:59/M

10

 

108

102

46

Flor Mercado East Bay HS

29:20.5

9:28/M

10

 

109

103

47

Vallellanes Natalia East Bay HS

29:22.0

9:28/M

10

 

110

104

44

Jordan Baker East Bay HS

30:03.6

9:42/M

11

Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*