2011 Sentinel Family Fitness 5K

Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Overall Female OVERALL Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lindsey Ulrich Fort Myers FL

265

32

3

19:24.4

6:15/M

2

Taylor D’Angelo Fort Myers FL

263

13

9

23:31.5

7:35/M

3

Garan Younger Lehigh Acres FL

158

29

10

24:13.0

7:49/M

Top

Overall Male OVERALL Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wesley Penberty Lehigh Acres FL

246

17

1

18:43.3

6:02/M

2

Matt Fox Fort Myers FL

247

16

2

18:55.6

6:06/M

3

Michael Spezza Fort Myers FL

261

15

4

22:23.4

7:13/M

Top

Overall Female MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Betty Massey Fort Myers FL

249

42

28

31:41.4

10:13/M

Top

Overall Male MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Richard Wood Fort Myers FL

271

43

13

24:59.7

8:04/M

Top

Overall Female GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Norma Lyons Fort Myers FL

259

54

17

26:05.3

8:25/M

Top

Overall Male GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bob Debrock Fort Myers FL

37

51

5

22:33.6

7:16/M

Top

Overall Male SENIOR GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Hourihan Bokeelia FL

250

62

7

23:06.5

7:27/M

Top

Female 10 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mallory Hayden Fort Myers FL

254

10

20

26:25.6

8:31/M

2

Katharine Grady Fort Myers FL

245

8

22

28:13.5

9:06/M

3

Meghan Kline Fort Myers FL

252

9

43

40:38.8

13:06/M

4

Skylar Alcantara Fort Myers FL

239

7

45

41:25.1

13:22/M

5

Saige Goldsberry-Simpson Lehigh Acres FL

243

7

46

41:26.0

13:22/M

6

Destiny Baker Fort Myers FL

97

7

49

45:40.5

14:44/M

7

Kae-Lee Stefanacci Fort Myers FL

251

8

50

49:06.0

15:50/M

8

Cypriane Baker Fort Myers FL

98

4

52

49:10.5

15:52/M

Top

Female 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marissa Lee Fort Myers FL

269

12

12

24:42.4

7:58/M

2

Amanda Spezza Fort Myers FL

260

11

30

32:29.5

10:29/M

3

Meghan Craig Cape Coral FL

268

13

37

35:25.5

11:25/M

4

Mckenzi Massey Fort Myers FL

248

12

38

35:48.3

11:33/M

5

Kailin Clarco Cape Coral FL

267

11

47

41:55.5

13:31/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mary Lynn Skruch Estero FL

266

17

35

34:57.4

11:16/M

2

Amanda Penberthy Lehigh Acres FL

157

19

40

37:31.8

12:06/M

Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cole Nordman Brandon SD

153

17

8

23:21.0

7:32/M

2

Caleb Chapman Fort Myers FL

270

15

11

24:41.6

7:58/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brianna Smyth Fort Myers FL

238

23

18

26:11.1

8:27/M

2

Jaclyn Johnson Lehigh Acres FL

258

24

44

40:54.0

13:12/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Pete Alcantara Fort Myers FL

240

34

14

25:12.6

8:08/M

2

Luke Howell Fort Myers FL

242

31

26

30:18.0

9:46/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michelle Cole Brandon SD

134

38

23

28:28.8

9:11/M

2

Bonnie D’Angelo Fort Myers FL

264

37

24

29:50.0

9:37/M

3

Katia Lewin Cape Coral FL

220

35

33

34:27.0

11:07/M

4

Melissa Murphy Lehigh Acres FL

92

35

41

38:40.1

12:28/M

5

Aimee Kline Fort Myers FL

253

38

42

40:38.3

13:06/M

6

Christine Baker Fort Myers FL

13

36

48

45:40.4

14:44/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

John Lawlor Lehigh Acres FL

235

35

6

22:36.5

7:17/M

2

Aaron Hofmeyer Fort Myers FL

236

38

19

26:16.8

8:28/M

3

Steve Baker Fort Myers FL

96

38

51

49:09.8

15:51/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Debra Kelly Cape Coral FL

94

41

32

32:54.6

10:37/M

2

Elisabeth Combs Cape Coral FL

99

43

34

34:27.1

11:07/M

3

Kimberly Nordman Brandon SD

138

43

36

34:57.8

11:16/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Don Cole Brandon SD

135

41

15

26:01.6

8:24/M

2

Louis Chiappetta Cape Coral FL

39

43

21

27:29.8

8:52/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Peter Spezza Fort Myers FL

262

47

25

29:50.0

9:37/M

2

Robert Kelly Cape Coral FL

95

45

31

32:54.6

10:37/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sloan Chapman Fort Myers FL

244

54

27

30:22.4

9:48/M

2

Joani Pederson Cape Coral FL

197

50

29

32:00.9

10:19/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Esposito Fort Myers FL

219

50

16

26:02.3

8:24/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Faye Miller Cape Coral FL

93

58

39

36:51.4

11:53/M

Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*