2011 Bonita Springs Rotary Run 5K

Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Overall Female OVERALL Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alisa Sleep Naples FL

111

28

15

21:51.9

7:03/M

2

Charyse Hilliard Cape Coral FL

118

33

22

22:39.9

7:18/M

3

Angie Ryan Fort Myers FL

215

50

23

22:51.2

7:22/M

Top

Overall Male OVERALL Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Alex Vasquez Estero FL

175

17

1

16:49.9

5:25/M

2

Ricky Ledesma Bonita Springs FL

210

14

2

17:25.4

5:37/M

3

Daren Robertshaw

208

46

3

18:02.8

5:49/M

Top

Overall Female MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Becky Kratt Fort Myers Beach FL

128

41

30

24:23.1

7:52/M

Top

Overall Male MASTERS Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Iain Wakefield Oxford GBR

133

42

4

18:58.7

6:07/M

Top

Overall Female GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kimberly Thomson Bonita Springs FL

144

50

24

23:26.5

7:34/M

Top

Overall Male GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Proto Bristol RI

169

50

5

19:18.8

6:14/M

Top

Overall Female SUPER GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Didi Dahlstrom Bonita Springs FL

156

62

38

25:32.8

8:14/M

Top

Overall Male SUPER GRAND MASTER Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Malcolm Miller Fort Myers FL

163

69

17

22:05.9

7:07/M

Top

Female 10 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Emma Conradi

194

8

87

30:49.1

9:56/M

2

Sara Hoyt

182

9

88

30:50.1

9:57/M

3

Gigi Camarato

229

9

110

36:58.8

11:55/M

Top

Male 10 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jaylen Besse

213

9

60

27:34.1

8:54/M

2

Max Bogacz Bonita Springs FL

101

8

69

28:20.9

9:08/M

3

Tristan Miller

226

9

83

30:39.7

9:53/M

Top

Male 11 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Justin Nesbit Bonita Springs FL

103

12

14

21:46.4

7:01/M

2

William Wakefield Oxford GBR

102

11

31

24:29.8

7:54/M

3

Josh Hurwitz Solon OH

104

14

77

28:52.3

9:19/M

Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Efrain Lopez Bonita Springs FL

211

17

9

21:00.6

6:46/M

2

Junior Destine

201

19

10

21:14.8

6:51/M

3

Edward Droney

200

19

19

22:28.0

7:15/M

4

Oliver Belizaine

202

18

41

25:37.8

8:16/M

5

John Pencil

190

17

52

26:53.4

8:40/M

6

Jake Eisenmann

204

18

65

27:44.6

8:57/M

7

David Tiegen

199

19

114

40:42.0

13:08/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Incardona North Fort Myers FL

106

22

80

29:54.1

9:39/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brent Holden Bonita Springs FL

107

24

16

21:53.0

7:04/M

2

Yan Bohya

198

22

42

25:39.8

8:16/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Misti Burns Fort Myers FL

219

29

33

24:58.9

8:03/M

2

Rachel Brown

178

26

35

25:07.5

8:06/M

3

Jessica Glover

203

25

44

25:58.6

8:23/M

4

Lauren Devereaux Estero FL

113

29

47

26:13.1

8:27/M

5

Angela Aline Bonita Springs FL

112

29

62

27:34.6

8:54/M

6

Julie Daly Hartford CT

110

27

71

28:22.3

9:09/M

7

Alex Hall Bonita Springs FL

108

26

73

28:30.8

9:12/M

8

Natalie Everett

220

26

82

30:37.6

9:53/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joseph Mitchell Naples FL

109

26

7

20:05.9

6:29/M

2

Adam Hughes

223

29

21

22:37.8

7:18/M

3

Giovanni Zamora

228

26

53

26:58.4

8:42/M

4

Mike Gates

218

28

66

27:55.9

9:00/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Paige Hildenbrand Estero FL

119

34

28

24:18.8

7:50/M

2

Danielle Buck Fort Myers FL

116

32

49

26:44.8

8:37/M

3

Jamie Calla

225

32

50

26:44.8

8:37/M

4

Stephanie Harrison

188

32

54

27:00.7

8:43/M

5

Meg Weiss Bonita Springs FL

120

34

56

27:23.4

8:50/M

6

Jessica Gates

217

33

75

28:39.9

9:15/M

7

Amber Conradi

195

34

90

31:10.9

10:03/M

8

Nicole March

170

30

92

31:21.3

10:07/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joseph Sleep Naples FL

117

32

18

22:26.1

7:14/M

2

Andy March

173

30

48

26:39.1

8:36/M

3

Jason Besse Bonita Springs FL

212

31

59

27:33.7

8:53/M

4

Kevin McDavitt

192

34

84

30:42.2

9:54/M

5

Shawn Conradi

193

32

91

31:11.6

10:04/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Michele Petrites Bonita Springs FL

126

39

29

24:22.9

7:52/M

2

Amber Bell Fort Myers FL

121

35

55

27:15.4

8:47/M

3

Tara Muench Fort Myers FL

124

37

63

27:36.3

8:54/M

4

Maritza McDavitt

191

39

68

28:10.6

9:05/M

5

Vicki Rhodes Bonita Springs FL

125

38

101

33:28.2

10:48/M

6

Kimberly Doucette Naples FL

122

36

104

34:02.9

10:59/M

7

Heidi Hoyt

181

37

122

49:27.2

15:57/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jeff Millican Fort Myers FL

123

36

8

20:55.5

6:45/M

2

Wayne Day

205

37

34

25:05.4

8:05/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rachel Wakefield Oxford GBR

130

41

67

28:02.1

9:03/M

2

Stacy Robertshaw Bonita Springs FL

216

41

85

30:42.7

9:54/M

3

Darina Cammarato

230

41

109

36:58.7

11:55/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Greg Dewitt Bonita Springs FL

131

42

20

22:32.8

7:16/M

2

Thomas Muench Fort Myers FL

127

40

58

27:30.8

8:52/M

3

Jonathan Hurwitz Solon OH

132

42

76

28:52.2

9:19/M

4

Jim Morey

207

44

94

31:47.9

10:15/M

5

Eugene Hoyt

180

41

107

36:14.0

11:41/M

6

Press Southworth Lehigh Acres FL

129

41

118

42:48.7

13:48/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Maria McIntosh Bonita Springs FL

234

47

61

27:34.5

8:54/M

2

Debra Powell Bonita Springs FL

140

49

74

28:38.1

9:14/M

3

Sherri Bradford Bonita Springs FL

166

46

99

33:18.9

10:45/M

4

Marcine Smith Naples FL

141

49

111

38:08.5

12:18/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Raul Rojas Estero FL

196

49

6

19:30.6

6:17/M

2

Ken Craft Bonita Springs FL

209

48

12

21:28.7

6:55/M

3

Thomas Pear Fort Myers FL

136

46

26

24:10.2

7:48/M

4

Frank Sennish

206

49

37

25:31.4

8:14/M

5

Dan Ano Bonita Springs FL

176

49

40

25:35.3

8:15/M

6

Dana Vannatta Naples FL

139

47

43

25:47.2

8:19/M

7

Paul Canning Bonita Springs FL

137

47

70

28:21.1

9:09/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jennifer Starnes Bonita Springs FL

233

50

64

27:42.4

8:56/M

2

Annette Corriveau-Dati Bonita Springs FL

143

50

86

30:45.9

9:55/M

3

Kaci Carter

221

54

98

33:06.4

10:41/M

4

Marlene Graham Naples FL

146

53

100

33:23.7

10:46/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Esposito Fort Myers FL

172

50

36

25:28.9

8:13/M

2

Jim White Naples FL

147

54

51

26:48.7

8:39/M

3

James Dati Bonita Springs FL

145

52

96

32:13.9

10:24/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Carol Simonds Fort Myers FL

185

55

39

25:34.5

8:15/M

2

Patricia Engelman Lehigh Acres FL

148

55

78

28:54.4

9:19/M

3

Mariann Griffin Fort Myers Beach FL

174

59

79

29:19.9

9:27/M

4

Leah Dever Bonita Springs FL

151

58

81

29:54.8

9:39/M

5

Debra Voorhees Bonita Springs FL

154

58

89

31:05.7

10:02/M

6

Liz Johnson Bonita Springs FL

152

58

117

42:20.7

13:39/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Greg Wolport

187

55

11

21:22.1

6:54/M

2

David Miller Fort Myers FL

227

58

13

21:45.1

7:01/M

3

David McKee Estero FL

150

57

27

24:17.4

7:50/M

4

Scott Townsley

177

56

32

24:49.1

8:00/M

5

Karl Bott Marco Island FL

183

57

72

28:27.6

9:11/M

6

Greg Holtz Estero FL

165

59

106

34:20.5

11:05/M

7

Tripp Starnes

232

55

108

36:14.9

11:41/M

8

Richard Gowar Bonita Springs FL

149

56

116

42:19.9

13:39/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Anke Stimpson North Fort Myers FL

184

61

46

26:09.6

8:26/M

2

Elaine Stier Tavernier FL

159

63

119

44:30.0

14:21/M

3

Jo Campbell Naples FL

155

62

120

47:20.6

15:16/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Richard Olitsky Fort Myers FL

224

64

45

26:09.4

8:26/M

2

Gary Bertelsen

231

62

93

31:30.5

10:10/M

Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Barbara Colton

189

67

95

32:09.5

10:22/M

2

Louise Strubel

214

65

103

33:54.9

10:56/M

3

Johann Schwertner

167

68

113

40:00.4

12:54/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tony Cupaiuolo Fort Myers FL

160

66

25

23:52.9

7:42/M

2

Miles Anthony Naples FL

179

68

57

27:28.6

8:52/M

3

Bert Peltier Bonita Springs FL

162

68

105

34:10.0

11:01/M

4

Donald Stier Tavernier FL

161

66

121

48:35.9

15:40/M

Top

Male 70 to 74

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joe Trapp

171

71

97

32:20.0

10:26/M

Top

Female 75 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Leslie Higgins Fort Myers FL

186

86

123

50:30.7

16:17/M

Top

Male 75 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brendan Flynn

222

78

102

33:39.1

10:51/M

2

Phil Nye

168

78

112

39:59.6

12:54/M

3

Bud Vogel Bonita Springs FL

164

79

115

42:09.9

13:36/M

Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*