Monthly Archives: October 2010

2010 Knights of Fright 5K

Men: 0- 9 10-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: 0- 9 10-12 13-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Overall Female OVERALL Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Fiona Kurland
Fort Myers FL

236

11

10

22:05.2

7:07/M

Top

Overall Male OVERALL Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marcus Dumas
Fort Myers FL

207

36

1

16:52.0

5:26/M

Top

Overall Female MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Blanca Edwards
Estero FL

266

44

11

22:12.6

7:10/M

Top

Overall Male MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Manuel Montoya
Fort Myers FL

262

46

3

17:48.2

5:45/M

Top

Overall Female GRAND MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joani Pederson
Cape Coral FL

226

50

46

31:28.0

10:09/M

Top

Overall Male GRAND MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Perry Small
Cape Coral FL

244

50

2

16:58.0

5:28/M

Top

Overall Female SENIOR GRAND MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jean O’Brien
North Fort Myers FL

264

65

38

28:59.3

9:21/M

Top

Overall Male SENIOR GRAND MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Art Mesch
Cape Coral FL

261

64

24

25:45.3

8:18/M

Top

Female 9 and under

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jenna Fedec
Fort Myers FL

208

9

14

23:26.9

7:34/M

2

Caroline MacKenzie
Fort Myers FL

219

9

22

25:02.6

8:05/M

Top

Female 10 to 12

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Coco Kurland
Fort Myers FL

237

12

56

35:32.6

11:28/M

Top

Male 10 to 12

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Colten Thomas
Fort Myers FL

271

12

7

19:37.5

6:20/M

2

Yandi Bello Ruz
Cape Coral FL

252

12

26

26:13.8

8:27/M

3

Tyler Asselin
Fort Myers FL

269

12

53

34:42.1

11:12/M

Top

Female 13 to 15

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Heather Gunns
Estero FL

254

14

15

23:37.0

7:37/M

Top

Male 13 to 15

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Cameron Fisher
Fort Myers FL

260

13

18

24:10.2

7:48/M

Top

Female 16 to 19

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Katie Erickson
Fort Myers FL

248

19

72

42:51.8

13:49/M

Top

Male 16 to 19

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ryan Vieregge
Fort Myers FL

263

19

61

38:58.3

12:34/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jina Hernandez
Naples FL

213

24

43

30:46.0

9:55/M

2

Hope Noffsinger-Rojas
Fort Myers FL

250

23

44

30:52.8

9:57/M

3

Ashley McGinley
Fort Myers FL

222

20

54

34:55.5

11:16/M

4

Kimberly Baumgard
Fort Myers FL

202

24

68

39:44.2

12:49/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lazaro Bello Ruiz
Cape Coral FL

253

20

17

24:04.3

7:46/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ashley Hoffman
Cape Coral FL

256

25

19

24:17.4

7:50/M

2

Stephanie D’Amelia
Estero FL

206

27

20

24:37.2

7:56/M

3

Minnie Soledad Sample
Fort Myers FL

257

26

30

26:31.1

8:33/M

4

Kelly Porter
Gainesville FL

227

28

33

26:48.5

8:39/M

5

Kasey Cottrell
Naples FL

205

28

37

28:56.0

9:20/M

6

Jodi Bennett
Fort Myers FL

246

29

42

30:28.7

9:50/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Brian Oliver
Fort Myers FL

247

25

9

21:22.2

6:54/M

2

Tim Knighton
Cape Coral FL

218

27

41

29:31.2

9:31/M

3

James Maggert
Fort Myers FL

220

27

67

39:44.1

12:49/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bree Martone
Cape Coral FL

221

33

35

28:34.9

9:13/M

2

Shelby Melendez
Fort Myers FL

223

33

66

39:31.0

12:45/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Jason Besse
Bonita Springs FL

242

30

6

19:31.1

6:18/M

2

Justin Pickering
Cape Coral FL

251

30

29

26:27.1

8:32/M

3

Richard Doupe
Fort Myers FL

276

34

65

39:06.5

12:37/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amber Bell
Fort Myers FL

203

35

28

26:21.7

8:30/M

2

Debbie Gioscia
Bonita Springs FL

241

35

34

28:04.2

9:03/M

3

Kassandra Whidden
Alva FL

233

36

51

33:14.9

10:43/M

4

Stacey Hancock
Fort Myers FL

212

39

70

40:17.0

13:00/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Wisnick Beauplan
Fort Myers FL

239

35

5

19:26.5

6:16/M

2

Reuben Sibert
Bonita Springs FL

231

37

21

24:39.0

7:57/M

3

Brayson Hinkle
Naples FL

215

36

27

26:14.0

8:28/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sissy Collins-Geiger
Fort Myers FL

204

40

12

22:12.9

7:10/M

2

Sarah Yeagle
Estero FL

234

41

16

23:41.7

7:38/M

3

Melissa Samar
Estero FL

229

42

25

26:12.8

8:27/M

4

Loretta Fair
Lehigh Acres FL

258

41

31

26:32.3

8:34/M

5

Michelle Jourdan
Fort Myers FL

274

43

57

35:33.6

11:28/M

6

Windie Jordan
Fort Myers FL

216

42

69

40:16.5

12:59/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Bradley Doupe
Fort Myers FL

275

42

63

39:06.0

12:37/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Teresa Fedec
Fort Myers FL

209

46

23

25:15.9

8:09/M

2

Alma Jones
Fort Myers FL

243

46

40

29:29.8

9:31/M

3

Pam McCree
Naples FL

273

48

48

32:59.9

10:38/M

4

Noreen Kurland
Fort Myers FL

235

46

58

35:36.1

11:29/M

5

Jamie Fitzgerald
Estero FL

240

45

59

36:28.7

11:46/M

6

Missy Mastroianni
Fort Myers FL

265

45

71

42:32.3

13:43/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Doug McCree
Naples FL

272

48

13

22:24.7

7:14/M

2

Mark Fisher
Fort Myers FL

259

48

32

26:43.2

8:37/M

3

Robert Franceschini
Fort Myers FL

245

49

39

29:22.6

9:28/M

4

Wayne Sanford
Fort Myers FL

230

46

47

32:47.6

10:35/M

5

Mike Asselin
Fort Myers FL

270

45

62

39:05.5

12:36/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Andi Boehm
Cape Coral FL

249

52

4

18:43.8

6:02/M

2

Nat Ippolito
Fort Myers FL

268

51

64

39:06.2

12:37/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Anne Ohlin
Fort Myers FL

225

55

49

33:06.7

10:41/M

2

Karen Knific
Fort Myers FL

217

56

50

33:14.4

10:43/M

3

Teri Triani
North Fort Myers FL

232

59

55

35:24.1

11:25/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Neil Gomeringer
Fort Myers FL

211

58

8

20:52.1

6:44/M

Top

Female 65 and over

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marilyn Gladish
Fort Myers FL

210

68

45

30:57.2

9:59/M

Top

Male 65 and over

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

George MacKnet
Naples FL

255

66

36

28:36.8

9:14/M

2

Vernon Robinson
Cape Coral FL

228

67

52

34:21.8

11:05/M

3

Edward Asselin
Estero FL

267

68

60

38:05.0

12:17/M

Read more ›




2010 Run for Reading Aquathlon

Men: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: 0-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Overall Female OVERALL Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Amparo Zabala
Cape Coral FL

6

31

6

44:54.2

Top

Overall Male OVERALL Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Andrew Farrell
Orlando FL

19

40

1

41:06.0

Top

Overall Female MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Stacey Persinger
Fort Myers FL

8

47

10

52:50.2

Top

Overall Female GRAND MASTERS Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Susan Morehouse
Sanibel FL

1

55

11

54:36.2

Top

Overall Male SENIOR GRAND MASTER Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Michael Lund
Fort Myers Beach FL

16

65

15

59:34.2

Top

Female 19 and under

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Gabby Jones
Fort Myers FL

12

16

13

56:57.2

Top

Male 19 and under

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Santiago Corredor
Cape Coral FL

21

11

4

43:55.2

2

Carl Nist-Lund
Fort Myers Beach FL

15

17

7

47:06.2

Top

Male 25 to 29

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Oscar Corredor
Cape Coral FL

18

25

3

43:13.2

2

Brian Chamberlain
Dunellen NJ

4

29

19

1:07:19.2

Top

Female 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Joanna Citarella
Naples FL

10

33

16

1:00:47.2

2

Alexa Zabala
Cape Coral FL

11

32

17

1:01:46.2

Top

Male 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Diego Corredor
Cape Coral FL

5

30

2

43:13.0

2

Benjamin Jaras
Miami Beach FL

13

31

5

44:01.2

3

Corbin Bachmeier
Bradenton FL

3

34

12

55:25.2

Top

Female 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Phyllis Weitzner
Sarasota FL

17

39

18

1:05:08.2

Top

Male 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Bob Boyd
Bonita Springs FL

7

39

8

47:43.2

2

Marcelo De Oliveira
Agoura Hills CA

20

39

9

48:45.2

3

Michael Carlino
Fort Myers FL

14

36

14

59:27.2

Top

Female 40 to 44

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

1

Jadwiga Mihatov
Nanuet NY

9

43

20

1:21:00.0

Read more ›




2010 Run for Reading 5K

Men: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: 0-10 11-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Overall Female Overall Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joanna Citarella
Naples FL

68

33

8

21:47.1

7:02/M

Top

Overall Male Overall Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Diego Corredor
Cape Coral FL

63

30

1

18:23.2

5:56/M

Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Lloyd
Newtown PA

94

42

9

22:50.0

7:22/M

Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Antonio Flores
Fort Myers FL

41

42

7

21:22.3

6:54/M

Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Morehouse
Sanibel FL

34

55

15

23:48.6

7:41/M

Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Andi Boehm
Cape Coral FL

56

52

2

18:48.2

6:04/M

Top

Overall Female Senior Grand Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Stacia Taylor
Oak Park IL

51

66

33

27:35.0

8:54/M

Top

Overall Male Senior Grand Masters Winners

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Gordon Anderson
Fort Myers FL

19

63

35

27:53.9

9:00/M

Top

Male 10 and under

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Gannon Eichman
Carmel IN

16

10

68

42:36.9

13:45/M

2

Zachary Jimerson
Orlando FL

100

10

72

45:29.8

14:40/M

Top

Male 11 to 14

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Santiago Corredor
Cape Coral FL

59

11

12

23:36.0

7:37/M

2

Noah Biel
Fort Myers FL

81

13

64

40:14.4

12:59/M

3

Jack Jablonski
Fort Myers FL

31

13

84

52:51.4

17:03/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Abril
Fort Myers FL

24

16

39

30:28.4

9:50/M

2

Emma Jablonski
Fort Myers FL

32

16

87

53:02.4

17:06/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kathleen Gerstte
Columbus IN

83

24

46

32:24.1

10:27/M

2

Elizabeth Graddy
Fort Myers FL

48

23

50

32:42.2

10:33/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Emily Orsini
Fort Myers FL

69

28

21

25:26.3

8:12/M

2

Shannon Puopolo
Fort Myers FL

73

27

25

26:15.0

8:28/M

3

Lisa Horn
Fort Myers FL

80

26

69

42:43.2

13:47/M

4

Melissa Chamberlain
Dunellen NJ

49

28

73

46:02.9

14:51/M

5

Kristin Current
Fort Myers FL

74

25

82

49:37.2

16:00/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mark Childers
Fort Myers FL

47

28

13

23:45.4

7:40/M

2

Josh Pullen
Fort Myers FL

75

28

27

26:30.7

8:33/M

3

Daniel Smock
Sanibel FL

67

29

51

33:10.4

10:42/M

4

Matthew Visaggio
North Fort Myers FL

11

28

65

41:01.4

13:14/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Amparo Zabala
Cape Coral FL

61

31

14

23:48.4

7:41/M

2

Anastasija Pak-Galvin
Fort Myers FL

36

31

29

27:08.9

8:45/M

3

Michelle Foy
Fort Myers FL

78

32

36

28:09.9

9:05/M

4

Autumn Cates
Cape Coral FL

89

34

43

30:54.1

9:58/M

5

Linsey Kelsey
Fort Myers FL

20

31

49

32:34.7

10:30/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Benjamin Jaras
Miami Beach FL

33

31

3

19:03.2

6:09/M

2

Marcos Borras
Captiva FL

71

34

11

23:28.9

7:34/M

3

Nicholas Visaggio
Estero FL

10

30

19

24:56.9

8:03/M

4

Derek Bornhorst
Fort Myers FL

77

31

40

30:34.5

9:52/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Charissa Marconi
Toledo OH

18

37

16

24:13.7

7:49/M

2

Shannon Carlino
Fort Myers FL

9

36

18

24:38.0

7:57/M

3

Amy Wecker
Fort Myers FL

23

35

28

26:57.6

8:42/M

4

Diana Eichman
Carmel IN

15

39

30

27:15.3

8:47/M

5

Cristin Bishara
Sanibel FL

99

38

52

33:36.9

10:50/M

6

Shaila Hegde
Fort Myers FL

12

38

58

36:01.2

11:37/M

7

Michele Palmer
Palm Harbor FL

44

37

60

36:55.4

11:55/M

8

Lina Abril
Fort Myers FL

25

39

61

38:14.1

12:20/M

9

Lea Blackwell
Fort Myers FL

42

36

63

39:50.7

12:51/M

10

Adrianna Jimerson
Orlando FL

66

35

74

46:28.7

14:59/M

11

Monica Favalli
Fort Myers FL

91

37

76

47:52.2

15:26/M

12

Graciela Jackson
Cape Coral FL

201

39

81

49:36.4

16:00/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joe Palmer
Palm Harbor FL

45

37

6

21:08.9

6:49/M

2

Michael Carlino
Fort Myers FL

70

36

10

23:04.1

7:26/M

3

Scott Eichman
Carmel IN

17

38

70

42:44.3

13:47/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tammy Loux
Naples FL

53

44

20

25:17.6

8:09/M

2

Laura Bannister
Macedon NY

28

41

22

25:33.9

8:15/M

3

Kelly Jablonski
Fort Myers FL

29

43

44

31:12.7

10:04/M

4

Ywonka Boehm
Cape Coral FL

57

41

45

31:40.4

10:13/M

5

Jacqueline Royka
Macedon NY

26

43

48

32:30.4

10:29/M

6

Stefanie Colavito
Fort Myers FL

21

44

57

36:00.1

11:37/M

7

Kristina Myers
Fort Myers FL

64

42

75

46:40.2

15:03/M

8

Yuliya Krasynska
Cape Coral FL

14

41

83

49:55.2

16:06/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Dominique Trolliet
Fort Myers FL

22

41

24

26:13.1

8:27/M

2

Oliver Favalli
Fort Myers FL

92

41

71

45:28.2

14:40/M

3

Sam Arcure
Fort Myers FL

43

41

88

53:29.3

17:15/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Sharon Bugler
Sanibel FL

3

45

34

27:51.3

8:59/M

2

Sherry Louwers
Fort Myers FL

65

45

42

30:43.3

9:55/M

3

Luz Paucar
Hollywood FL

88

49

67

42:27.7

13:42/M

4

Brenda Lanza
Fort Myers FL

46

47

77

48:04.9

15:30/M

5

Mary Ann Cowart
Fort Myers FL

86

48

90

55:37.6

17:56/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mitchell Karp
Morganville NJ

93

47

17

24:17.3

7:50/M

2

Joel Jablonski
Fort Myers FL

30

46

23

25:48.0

8:19/M

3

Michael Lutarewych
Fort Myers FL

58

49

32

27:16.4

8:48/M

4

Richard Hayduk
Fort Myers FL

98

46

37

29:16.2

9:26/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Suzanne Haubrich
Naples FL

8

50

53

33:41.3

10:52/M

2

Diane Gamble
Naples FL

54

50

55

34:45.7

11:13/M

3

Ann Steinbeck
Fort Myers FL

87

50

78

48:05.3

15:31/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Proto
Bristol RI

55

50

4

19:59.9

6:27/M

2

Al Delago
Fort Myers FL

90

52

5

20:04.2

6:28/M

3

Michael Biel
Fort Myers FL

82

53

26

26:21.4

8:30/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Christine Sherman
Sealevel NC

40

57

31

27:15.5

8:47/M

2

Dolette Alvarado
Captiva FL

7

58

62

38:20.9

12:22/M

3

Elizabeth Winston
Naples FL

76

59

89

55:37.6

17:56/M

4

Diane Gerstle
Columbus IN

85

55

91

55:37.7

17:56/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mark Gerstle
Columbus IN

84

55

47

32:28.7

10:28/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Patricia Smart
Sanibel FL

5

64

54

34:13.9

11:02/M

2

Judith Kempe
Cape Coral FL

95

61

56

35:36.2

11:29/M

3

Jean Sciarabba
Macedon NY

27

63

80

48:20.3

15:35/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rodney West
Sanibel FL

79

62

38

29:57.7

9:40/M

2

Michael Bugler
Sanibel FL

4

61

41

30:42.0

9:54/M

3

Andy McIntyre
Cranberry Township PA

2

62

59

36:52.2

11:54/M

Top

Female 65 and over

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kathleen Stoechel
Fort Myers Beach FL

35

68

79

48:19.2

15:35/M

2

Ellen Strobel
Sanibel FL

1

67

85

52:52.3

17:03/M

3

Carol Gestwicki
Sanibel FL

97

69

86

52:53.8

17:04/M

Top

Male 65 and over

Place

Name
City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Robert Taylor
Oak Park IL

52

85

66

42:10.9

13:36/M

Read more ›




2010 The Mile Downtown Fort Myers

Open MileĀ  – Overall Finish List
Male Finishers
Place Name City Part No Age Gend Age Group Time Pace
1 Marcus Dumas Fort Myers FL 5 35 M 1 0-99 4:57.0 4:57/M
2 Jason Sciandra Cape Coral FL 2 31 M 2 0-99 5:45.0 5:45/M
3 Justin Radley Punta Gorda FL 3 30 M 3 0-99 5:46.0 5:46/M
4 Dan Rams Cape Coral FL 4 34 M 4 0-99 6:41.0 6:41/M
5 James Kennelly Cape Coral FL 1 30 M 5 0-99 8:33.0 8:33/M

High School / Middle School Mile –

Read more ›