2009 Fast Cat XC 5K

Men: 0- 9 10-11 12-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Women: 0- 9 10-11 12-15 16-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99

Overall Female Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Darlene Hanlon Cape Coral FL

497

16

49

20:54.1

6:45/M

Top

Overall Male Overall Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Erick Montoya Fort Myers FL

351

17

1

17:24.4

5:37/M

Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Karen Borrego

149

45

114

24:11.7

7:48/M

Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rico Triems Offenau GER

438

44

24

19:25.2

6:16/M

Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Teressa Gugino

109

59

81

22:16.4

7:11/M

Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Andi Boehm Cape Coral FL

477

50

46

20:42.1

6:41/M

Top

Overall Male Senior Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Lou Marjon

278

63

120

24:26.7

7:53/M

Top

Female 9 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Fiona Kurland Fort Myers FL

300

9

187

27:36.6

8:54/M

2

Marissa Nychyk Fort Myers FL

256

9

292

36:29.9

11:46/M

3

Jenna Reilly Fort Myers FL

202

9

305

39:09.6

12:38/M

4

Karen Rojas Fort Myers FL

299

8

309

40:42.0

13:08/M

Top

Female 10 to 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Evelyn Pizzolato-Murray

167

11

213

29:18.2

9:27/M

2

Coco Kurland Fort Myers FL

302

11

313

45:47.6

14:46/M

Top

Male 10 to 11

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Delfino Lopez

303

11

155

26:04.1

8:25/M

2

Sean Dunphy

146

11

193

27:54.2

9:00/M

3

Rip Lyster

184

11

258

33:21.5

10:45/M

Top

Female 12 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Rachel Petrik Fort Myers FL

265

15

52

21:08.9

6:49/M

2

Kacy Smith Estero FL

313

14

72

21:48.6

7:02/M

3

Emily Edwards

292

13

78

22:09.8

7:09/M

4

Courtney Russo Fort Myers FL

268

15

82

22:20.7

7:12/M

5

Jennifer Martinez

105

15

88

22:49.7

7:22/M

6

Katy Gladis Solis Bonita Springs FL

329

15

93

23:07.9

7:27/M

7

Aja Curth Fort Myers FL

214

14

94

23:14.1

7:30/M

8

Maria Frank Fort Myers FL

310

14

95

23:15.0

7:30/M

9

Kalla Borrego Punta Gorda FL

317

15

109

24:02.4

7:45/M

10

Hollis Bartlett

119

15

112

24:07.1

7:47/M

11

Morgan Murphy Fort Myers FL

487

15

118

24:18.9

7:50/M

12

Allison West Cape Coral FL

500

14

123

24:34.9

7:55/M

13

Sosphia Maute

279

14

128

24:53.8

8:02/M

14

Deusica Deusica

147

15

130

24:59.1

8:04/M

15

Emily Scott

129

15

136

25:17.9

8:09/M

16

Anne Moenning

133

15

142

25:38.7

8:16/M

17

Alex Edwards

293

14

146

25:42.5

8:17/M

18

Kaylee Ludden Cape Coral FL

325

15

147

25:43.0

8:18/M

19

Julia Reedding

140

14

179

27:07.6

8:45/M

20

Joey Story Estero FL

331

15

181

27:11.5

8:46/M

21

Socomo Ruiz

114

15

195

27:55.9

9:00/M

22

Nicole Miller

130

14

208

28:57.2

9:20/M

23

Kate Sprehn Fort Myers FL

480

13

214

29:26.0

9:30/M

24

Katy Karina Solis Bonita Springs FL

330

15

215

29:28.0

9:30/M

25

Kelsey Smuthey

139

14

220

29:51.2

9:38/M

26

Marlene Marlene

137

14

227

30:17.7

9:46/M

27

Alexa McCarthy

271

15

235

31:07.9

10:02/M

28

Amelia Linde Fort Myers FL

267

15

238

31:38.4

10:12/M

29

Christine Holliday

198

13

245

32:12.9

10:23/M

30

Adriana Medez Punta Gorda FL

262

13

266

34:10.7

11:01/M

31

Alex Borromeo

155

15

270

34:29.6

11:07/M

32

Stephanie Hennigan

170

15

271

34:44.0

11:12/M

33

Megan Noble Fort Myers FL

306

13

284

35:34.1

11:28/M

34

Ashley Sommer Fort Myers FL

315

14

303

39:00.9

12:35/M

35

Gina Dunphy Fort Myers FL

320

15

307

39:33.7

12:45/M

36

Brielle Edwards Estero FL

321

15

321

51:23.3

16:35/M

Top

Male 12 to 15

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Joshua Pelletier Naples FL

326

15

5

18:11.1

5:52/M

2

Aaron Rojas Fort Myers FL

327

15

10

18:23.9

5:56/M

3

Ryan Schnielle

285

15

15

18:47.0

6:04/M

4

Ace Brown Fort Myers FL

476

14

23

19:23.5

6:15/M

5

Aidan Cornwell Cape Coral FL

319

15

30

19:57.9

6:26/M

6

Brent Haskill Cape Coral FL

322

15

31

19:58.5

6:26/M

7

Caleb Baker

111

15

32

20:05.4

6:29/M

8

Andrew Pollizzi

297

15

42

20:36.7

6:39/M

9

Adam Sommer Fort Myers FL

314

14

44

20:40.6

6:40/M

10

Ricky Ledesma Bonita Springs FL

304

13

48

20:52.9

6:44/M

11

Allen Wise

104

15

50

21:01.2

6:47/M

12

Dominicd Cardenas

282

15

51

21:01.7

6:47/M

13

David Sevenki Lehigh Acres FL

328

15

58

21:18.6

6:52/M

14

Jose Cartagena Fort Myers FL

318

15

59

21:19.1

6:53/M

15

Robert Ferguson Estero FL

259

13

65

21:32.9

6:57/M

16

Raul Ledesma Bonita Springs FL

323

15

74

21:57.3

7:05/M

17

Andrew LeMay Naples FL

305

13

77

22:09.5

7:09/M

18

Vincent Sachs Fort Myers FL

272

15

79

22:11.9

7:09/M

19

Alex Vasquez Estero FL

332

15

80

22:15.6

7:11/M

20

Daniel Barrow Estero FL

308

14

87

22:43.5

7:20/M

21

Alex Britton

165

14

89

22:56.2

7:24/M

22

Cyril Kurland Fort Myers FL

311

14

106

23:44.3

7:39/M

23

Aaron Ruster-Mack

169

14

115

24:12.8

7:48/M

24

Cory Jakubunski Cape Coral FL

478

14

143

25:40.9

8:17/M

25

Amar Turnadzic Cape Coral FL

316

14

158

26:09.4

8:26/M

26

Efrain Lopez Bonita Springs FL

324

15

169

26:23.7

8:31/M

27

Salvador Chavez Bonita Springs FL

309

14

182

27:12.2

8:46/M

28

Luke Kraakman Estero FL

254

15

256

33:16.3

10:44/M

29

Hagen McIntosh Bonita Springs FL

258

13

286

35:49.7

11:33/M

30

Michael Sheppard Cape Coral FL

307

13

312

42:55.5

13:51/M

31

Daniel Vazquez Fort Myers FL

333

15

323

32

Mariano Padilla

164

12

325

Top

Female 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Turner

118

17

90

23:00.8

7:25/M

2

Alex Chura Estero FL

348

17

92

23:07.0

7:27/M

3

Ali Wilbur Saint James City FL

343

16

97

23:18.3

7:31/M

4

Amanda Kane

276

17

101

23:31.8

7:35/M

5

Melissa Monroe

131

16

102

23:32.9

7:35/M

6

Jillian Palmer

162

18

108

23:49.3

7:41/M

7

Payge Quinne

171

17

116

24:13.8

7:49/M

8

Maycee Dioneda

163

17

133

25:09.8

8:07/M

9

Leah Petrizo

159

17

134

25:13.7

8:08/M

10

Miranda Cheatham

107

16

135

25:14.7

8:08/M

11

Amber Huther Estero FL

206

16

139

25:30.9

8:14/M

12

Chloe Schaub Punta Gorda FL

102

16

148

25:45.3

8:18/M

13

Chelsea Sachs Fort Myers FL

264

16

151

25:53.6

8:21/M

14

Natasha No Last Name

134

16

157

26:07.8

8:25/M

15

Jamie Ciffone Bonita Springs FL

216

16

163

26:19.0

8:29/M

16

Morgan Bode

607

17

164

26:19.5

8:29/M

17

Brittany Sachs Fort Myers FL

266

16

165

26:20.0

8:30/M

18

Neli Ledesma Bonita Springs FL

361

19

170

26:25.1

8:31/M

19

Chloe Smiley Fort Myers FL

475

16

173

26:46.7

8:38/M

20

Alyssa Bertinelli

151

17

175

26:56.1

8:41/M

21

Nancy Sprehn Fort Myers FL

479

17

176

26:59.6

8:42/M

22

Rogelia Munoz

148

17

177

27:02.9

8:43/M

23

Kendra Adams Fort Myers FL

334

16

189

27:41.5

8:56/M

24

Brittany Cavazos Estero FL

347

17

207

28:54.4

9:19/M

25

Cynthia Rojas Fort Myers FL

357

18

217

29:41.9

9:35/M

26

Torri Sunkie

611

16

223

29:56.6

9:39/M

27

Kayla Nall Cape Coral FL

103

18

228

30:25.1

9:49/M

28

Zoraya Rodriguez

120

19

242

31:43.5

10:14/M

29

Danielle Pierce

700

17

257

33:21.1

10:45/M

30

Chelsea Barber

194

17

263

33:44.6

10:53/M

31

Caitlin Jones

116

19

265

33:57.3

10:57/M

32

Katie Erickson Fort Myers FL

355

18

290

36:14.4

11:41/M

33

Melissa Thye Estero FL

353

17

296

37:16.4

12:01/M

34

Katie Bradford Bonita Springs FL

346

17

318

49:44.9

16:03/M

35

Budoi Wendel

123

16

319

50:44.0

16:22/M

36

Yesenia Ayala Bonita Springs FL

344

17

324

Top

Male 16 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Tyler Cardillo

192

16

3

17:51.4

5:45/M

2

Trent Craig

177

17

4

18:03.4

5:49/M

3

Zach Stackhouse Cape Coral FL

489

17

6

18:11.5

5:52/M

4

Jesse Betts Cape Coral FL

496

18

7

18:21.2

5:55/M

5

Brian Haynes

287

17

8

18:21.8

5:55/M

6

Jeremy Ploplis Fort Myers FL

352

17

9

18:23.3

5:56/M

7

Brian Hilgar

284

16

11

18:33.3

5:59/M

8

Anthony Borrego Punta Gorda FL

335

16

12

18:42.1

6:02/M

9

Anthony Pollizzi

296

17

13

18:42.5

6:02/M

10

Jose Farnot Ft. Myers FL

255

17

14

18:46.2

6:03/M

11

Nick Gunns Estero FL

210

19

16

18:49.0

6:04/M

12

Dustin Greco Cape Coral FL

491

17

18

19:14.1

6:12/M

13

MacKenson Timothee Naples FL

354

17

19

19:18.4

6:14/M

14

Kristen Combs

286

17

20

19:19.5

6:14/M

15

Jesse Littlefield Bonita Springs FL

340

16

21

19:22.1

6:15/M

16

Michael Barrow Fort Myers FL

345

17

25

19:33.1

6:18/M

17

Kevin Jordan

603

16

26

19:40.7

6:21/M

18

Julian Chavez Bonita Springs FL

336

16

27

19:43.6

6:22/M

19

Miguel Lopez

362

19

28

19:48.4

6:23/M

20

Andreas Ramirez

144

16

29

19:57.0

6:26/M

21

Philip Mendez Punta Gorda FL

261

16

33

20:09.9

6:30/M

22

Modesto Zambrano Bonita Springs FL

359

18

34

20:19.0

6:33/M

23

Grant Spencer

191

17

35

20:21.2

6:34/M

24

Andrew Stoquert Punta Gorda FL

341

16

36

20:21.6

6:34/M

25

Ismael Hernandez Naples FL

350

17

38

20:27.9

6:36/M

26

Jesse Appelbaum Cape Coral FL

492

17

39

20:28.9

6:36/M

27

Jordan Rodriquez Cape Coral FL

493

16

40

20:31.0

6:37/M

28

Taylor Garrett

161

17

41

20:32.2

6:37/M

29

Armando Yzaguarre

143

17

47

20:52.0

6:44/M

30

Derek West Cape Coral FL

499

18

54

21:11.0

6:50/M

31

Tucker Maute

280

17

55

21:11.9

6:50/M

32

David Miller

110

16

57

21:17.7

6:52/M

33

Chris King

150

17

66

21:36.2

6:58/M

34

John Giuliane

288

16

68

21:46.2

7:01/M

35

Steven Herrera

142

17

69

21:46.9

7:01/M

36

William Boaz

158

17

73

21:54.3

7:04/M

37

Carl Nist-Lund

283

16

75

21:58.8

7:05/M

38

Sherlin Herald Naples FL

349

17

76

22:05.5

7:07/M

39

Kevin West Cape Coral FL

498

16

84

22:31.9

7:16/M

40

Lars Pero Cape Coral FL

494

16

86

22:38.1

7:18/M

41

Andreas Schwab Cape Coral FL

358

18

122

24:32.2

7:55/M

42

Kevin French Bonita Springs FL

339

16

137

25:19.4

8:10/M

43

Kasey Chambers

190

19

144

25:41.4

8:17/M

44

Matthew Borromeo

174

16

145

25:41.9

8:17/M

45

Alexander Williams

152

19

167

26:22.3

8:30/M

46

John Michael Uhlar Cape Coral FL

495

16

204

28:42.5

9:15/M

47

Will Heise

157

17

212

29:17.6

9:27/M

48

Armando Yzoguirre

115

17

233

31:04.8

10:01/M

49

Andrew Waterhouse Bonita Springs FL

342

16

281

35:29.8

11:27/M

50

Michael Rodriguez

172

16

298

37:45.1

12:11/M

51

Ryan Lambert Bonita Springs FL

356

18

300

38:11.6

12:19/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Ashley Adams Ft. Myers FL

215

23

138

25:30.3

8:14/M

2

Shannon Chambers Estero FL

369

23

154

25:58.9

8:23/M

3

Jessie Lyon Estero FL

372

23

156

26:05.4

8:25/M

4

Sarah Lyon Estero FL

373

23

200

28:04.1

9:03/M

5

Caroline Neff

289

21

205

28:45.8

9:16/M

6

Bridgett Wherler

610

24

274

35:01.7

11:18/M

7

Hope Noffsinger-Rojas Fort Myers FL

367

22

299

37:55.6

12:14/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Hensley

270

23

2

17:43.5

5:43/M

2

Robert Rojas Bonita Springs FL

365

21

83

22:25.6

7:14/M

3

Michael Bumpus

121

20

96

23:17.8

7:31/M

4

Brandon Morfoot

193

24

98

23:23.8

7:33/M

5

Richard Mastroianni Fort Myers FL

366

22

105

23:43.2

7:39/M

6

Matt Kosiba

605

24

129

24:57.6

8:03/M

7

Jeremy Louzao

290

21

249

32:50.4

10:35/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mariel Glenn

269

27

111

24:06.0

7:46/M

2

Jennifer McLain

112

29

124

24:36.7

7:56/M

3

Angela Aline Bonita Springs FL

384

28

192

27:51.7

8:59/M

4

Shana Hayter Fort Myers FL

382

27

211

29:08.8

9:24/M

5

Samantha Scheffield

178

29

244

31:46.3

10:15/M

6

Julie Labate Hollywood FL

386

28

278

35:14.5

11:22/M

7

Michelle Noble Fort Myers FL

378

26

287

35:57.9

11:36/M

8

Lesya Wilbur Estero FL

383

27

304

39:08.0

12:37/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Chris George Port Charlotte FL

381

27

22

19:22.9

6:15/M

2

Greg Escarra Fort Myers FL

380

27

43

20:38.7

6:39/M

3

Mike Horn Naples FL

376

26

53

21:09.9

6:49/M

4

Jason Besse

601

29

131

25:00.5

8:04/M

5

Adam Guiliano Saint Augustine FL

485

27

132

25:00.9

8:04/M

6

Jeremy Jasper Fort Myers FL

385

28

150

25:51.0

8:20/M

7

Andrew Miller Naples FL

390

29

194

27:55.1

9:00/M

8

Eric Rigg Bonita Springs FL

387

28

221

29:52.5

9:38/M

9

Brandon Lustick Ft. Myers FL

377

26

280

35:26.3

11:26/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Kelly Britton

138

31

67

21:38.9

6:59/M

2

April O’Leary Estero FL

403

32

149

25:47.5

8:19/M

3

Jessica King Estero FL

407

34

202

28:34.4

9:13/M

4

Victoria Broadstreet Fort Myers FL

402

32

209

29:04.5

9:23/M

5

Deanna Johnson Fort Myers FL

399

31

210

29:06.7

9:23/M

6

Katie Walsh Naples FL

397

30

218

29:46.8

9:36/M

7

Jonelle Thomas Cape Coral FL

404

32

222

29:55.7

9:39/M

8

Participant Unknown

592

30

232

31:03.4

10:01/M

9

Michelle Foy Fort Myers FL

398

31

236

31:17.5

10:05/M

10

Julie Bogacz

275

32

253

33:03.8

10:40/M

11

Amber Bell Fort Myers FL

406

34

261

33:29.4

10:48/M

12

Amy Joyce Estero FL

405

33

282

35:32.8

11:28/M

13

Emily Flemming

291

30

289

36:00.1

11:37/M

14

Molly Spelman Bonita Springs FL

396

30

306

39:30.3

12:45/M

15

April Frye Fort Myers FL

393

30

315

46:56.6

15:08/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Marc Damon

175

32

17

18:58.2

6:07/M

2

Ben Bogacz

277

32

60

21:24.1

6:54/M

3

Bernie Martinez

141

31

64

21:32.5

6:57/M

4

Jeremy Greene

274

32

110

24:05.0

7:46/M

5

John Poissant Cape Coral FL

701

33

126

24:42.6

7:58/M

6

James Mault Fort Myers FL

408

34

185

27:23.2

8:50/M

7

John Lawlor Lehigh Acres FL

486

33

190

27:48.4

8:58/M

8

John Shaffett

600

32

198

27:57.9

9:01/M

9

Richard Mathews Estero FL

400

31

199

28:03.2

9:03/M

10

Richard Doupe

106

33

225

30:04.2

9:42/M

11

Derek Bornhorst Fort Myers FL

392

30

239

31:41.3

10:13/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Shelagh Brodeur Fort Myers FL

409

35

206

28:54.0

9:19/M

2

Jesse West

113

35

226

30:05.2

9:42/M

3

Elisa Dozer Estero FL

412

36

247

32:25.4

10:27/M

4

Renee Sheppard Cape Coral FL

417

37

250

32:51.4

10:36/M

5

Amy Simeone Estero FL

416

36

251

32:54.3

10:37/M

6

Cynthia Buster Cape Coral FL

186

35

252

33:01.1

10:39/M

7

Shanai Hill

200

35

273

34:58.3

11:17/M

8

Tithi Dutta Roy Estero FL

415

36

275

35:12.3

11:21/M

9

Celina Ledesma Bonita Springs FL

419

38

288

35:59.5

11:36/M

10

Kass Whidden Alva FL

410

35

310

40:42.6

13:08/M

11

Leslie Coluntonio

124

36

322

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

John Stetson Los Angelas CA

418

37

37

20:22.2

6:34/M

2

Kalif Buckner

173

36

62

21:29.3

6:56/M

3

Michael Andriano Cape Coral FL

411

36

99

23:28.6

7:34/M

4

Todd Noble Fort Myers FL

422

39

125

24:41.9

7:58/M

5

Gilberto Rojas Fort Myers FL

420

38

127

24:43.4

7:58/M

6

John Ban

295

35

159

26:10.6

8:26/M

7

Aaron Hofmeyer Fort Myers FL

414

36

224

30:00.9

9:41/M

8

Sam Hill

199

37

240

31:41.9

10:13/M

9

Tim Bogacz

135

35

262

33:41.2

10:52/M

10

Randall Nychyk Fort Myers FL

257

37

293

36:30.5

11:46/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Coach Kimberly Culpepper Naples FL

429

42

121

24:27.5

7:53/M

2

Blanca Edwards Estero FL

433

43

166

26:21.1

8:30/M

3

Jennifer Boocock

156

42

201

28:27.8

9:11/M

4

Andrea Gunns Estero FL

209

44

216

29:32.5

9:32/M

5

Heidi Ruste

168

43

255

33:06.1

10:41/M

6

Darcie Argabright Bonita Springs FL

432

43

267

34:11.3

11:02/M

7

Shelley Ludden Cape Coral FL

424

40

283

35:33.4

11:28/M

8

Leticia Rojas Fort Myers FL

431

42

316

47:03.2

15:11/M

9

Missy Mastroianni Fort Myers FL

435

43

320

51:20.4

16:34/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Trent Eckhardt

145

40

45

20:41.0

6:40/M

2

Mark Mormry

132

42

70

21:47.5

7:02/M

3

Arturo Rojas Fort Myers FL

430

42

91

23:01.2

7:25/M

4

Carlos Gomez Naples FL

160

40

104

23:42.8

7:39/M

5

Clark Sims

609

43

117

24:16.0

7:50/M

6

Daniel Schultz Cape Coral FL

481

44

119

24:19.5

7:51/M

7

Chester LeMay Naples FL

423

40

153

25:57.9

8:22/M

8

Arnie Sarlo Bokeelia FL

484

43

168

26:22.8

8:30/M

9

Louis Martinez

187

43

196

27:56.8

9:01/M

10

Mike Sheppard Cape Coral FL

436

43

229

30:28.7

9:50/M

11

Mike Assecn

179

44

231

30:34.6

9:52/M

12

Robert Colantoni

125

43

295

36:32.8

11:47/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Laura Barrow Estero FL

443

47

180

27:09.7

8:45/M

2

Lisa Lamos Estero FL

201

45

197

27:57.6

9:01/M

3

Alma Jones

117

45

260

33:28.8

10:48/M

4

Katie Sullivan Naples FL

450

49

268

34:23.7

11:05/M

5

Brenda Garcia

136

45

301

38:38.9

12:28/M

6

Noreen Kurland Fort Myers FL

439

45

314

45:48.1

14:46/M

7

Tammy Bradford Bonita Springs FL

446

48

317

49:38.7

16:01/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Manuel Montoya Fort Myers FL

440

45

71

21:47.9

7:02/M

2

Raul Rojas Estero FL

444

47

85

22:35.8

7:17/M

3

Gil Aragona

127

48

172

26:44.1

8:37/M

4

Patrick Esposito Fort Myers FL

483

49

184

27:19.8

8:49/M

5

Rick Gowing Cape Coral FL

273

49

188

27:37.7

8:55/M

6

Steve Earls

196

46

191

27:51.3

8:59/M

7

Juan Rojas Bonita Springs FL

442

46

219

29:48.3

9:37/M

8

Mark Fisher

294

46

234

31:05.8

10:02/M

9

Maria Maintosh

501

45

246

32:16.1

10:25/M

10

Steven Sloat Estero FL

204

49

254

33:05.2

10:40/M

11

Timothy Lister

183

45

259

33:25.0

10:47/M

12

Les Sutter Naples FL

449

48

269

34:26.4

11:06/M

13

Wayne Sakamoto

604

47

294

36:31.3

11:47/M

14

Ben Thye Estero FL

445

47

297

37:17.0

12:02/M

15

Paul Hoecherl Bonita Springs FL

441

46

308

40:01.4

12:55/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Karen Chambers

185

51

178

27:05.2

8:44/M

2

Kathy Leaf

153

51

230

30:31.0

9:51/M

3

Pat Kosiba

606

51

248

32:27.0

10:28/M

4

Terry Wilbur Saint James City FL

457

53

264

33:45.2

10:53/M

5

Dianna Childs

298

51

277

35:13.9

11:22/M

6

Linda Parkinson Fort Myers FL

189

51

285

35:47.6

11:33/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Al Delago Ft. Myers FL

482

51

100

23:29.4

7:35/M

2

David Erickson Fort Myers FL

451

51

107

23:44.8

7:39/M

3

Mark Johnson

128

52

113

24:10.8

7:48/M

4

Manuel Moreno Naples FL

453

52

141

25:37.8

8:16/M

5

Jef Frost

108

51

160

26:13.9

8:27/M

6

Tony Higes

176

52

162

26:17.1

8:29/M

7

Jerry Chambers

182

51

174

26:53.1

8:40/M

8

Barry Leaf

154

50

241

31:42.7

10:14/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Toby Holland Sarasota FL

462

57

103

23:35.9

7:36/M

2

Michelle Vallez

122

58

302

38:51.7

12:32/M

3

Teresa Galgano Fort Myers FL

464

59

311

40:53.5

13:11/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Neil Gomeringer Fort Myers FL

461

57

56

21:16.4

6:52/M

2

Louie Molina Fort Lauderdale FL

463

57

61

21:25.8

6:55/M

3

Gordan Duncan

180

57

171

26:42.4

8:37/M

4

Robert Chilmonik Cape Coral FL

460

55

183

27:12.6

8:46/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Mike Hourihan Bokeelia FL

466

60

161

26:14.6

8:28/M

Top

Male 65 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Time

Pace

1

Malcolm Miller Fort Myers FL

471

67

140

25:31.7

8:14/M

2

Ed Morgan North Port FL

469

65

152

25:55.4

8:22/M

3

Al Kinkle Fort Myers FL

467

65

186

27:33.7

8:53/M

4

Jon Peterson Cape Coral FL

473

72

237

31:18.6

10:06/M

5

James Erricson

181

67

243

31:45.2

10:15/M

6

George MacKnet Naples FL

468

65

272

34:54.6

11:15/M

7

Eduardo Davila

188

71

276

35:13.0

11:22/M

8

Stewart Waal

126

70

279

35:25.2

11:25/M

9

Dave Pierce Venice FL

470

66

291

36:28.4

11:46/M

Posted in Results

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*